День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
У ці лютневі дні кожен українець згадує трагічні події, що сталися в Києві під час Революції Гідності… Більше ста українців поклали життя на Майдані за наше майбутнє. Кожен з них мав свою родину, друзів, свої захоплення… І Батьківщину – одну на всіх. За Україну, вільну і демократичну, боролися за покликом душі, мужньо, як лицарі. За неї, єдину, і полягли вони. Під прапором стояли – під прапором і спочили.
Сім років тому, саме у ці дні, на Майдані у Києві протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких назвали «Небесною Сотнею». Під час цього прощання лунала пісня «Плине кача…», що стала українським народним реквіємом.
Герої не вмирають! Цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок, тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Від нас пішли найкращі – ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна були не просто словами, а сенсом життя.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалося 9 загиблих. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Вони – різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.
105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.
Загалом протистояння учасників Революції Гідності та представників режиму Януковича тривало понад три місяці. Ці події стали останнім переломним моментом Революції Гідності.
Небесна Сотня є для всієї України символом жертовності, героїзму і патріотизму, а також прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які захищають територіальну цілісність України на сході.
Герої не вмирають, допоки залишаються у наших серцях, душах, у нашій пам’яті, тому ми не маємо права забути їх ніколи. Разом з усією Україною запалімо свічу пам’яті…