Додому > Актуально > Вони несуть красу людям

Вони несуть красу людям

У Бродівській гімназії імені Івана Труша відкрили традиційну виставку художніх робіт талановитих гімназистів, в тому числі, учасників художньої студії «Палітра», приурочену 150-річчю з дня народження Івана Труша. Експозиція картин представлена на 2 і 3 поверхах цього навчального закладу. Своєрідним девізом робіт є слова видатного художника-земляка «Батьківщину мало любити… Треба для неї щось робити» – це одна з найважливіших настанов, яку дав українцям Іван Труш. Керівник студії, вчитель образотворчого мистецтва Галина Шнайдрук, відкриваючи виставку, зазначила: «У нас є хороша традиція – відкривати нові імена гімназії, які пов’язані з мистецтвом, адже видатний художник був учнем гімназії і наш заклад носить його ім’я. Теперішні учні є нащадками Івана Труша. Тож ми повинні продовжити справу, яку розпочав наш талановитий галицький митець». Директор гімназії Руслан Шишка у вітальному слові наголосив: «Я хочу, щоби кожен з нас гордився тим, що ми, окрім знань, плекаємо юні таланти. Бажаю розвивати свої здібності на районних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах, наслідувати Івана Труша і прославляти гімназію».

Відкривається експозиція роботою Іллі Корчака. Гімназист зобразив пам’ятник Івану Трушу, споруджений у Львові. На цьому постаменті вкарбовані слова Труша, актуальні й сьогодні: «Нам треба стояти ногами на нашій землі, головою бути у Європі, а руками обхоплювати якнайширше справи української нації». Гімназисти Ярина Ткачук, Давид Сидоренко, Каріна Лабуніна, Анастасія Галицька, Христина Михайлишин, Софія Сухович, Даріна Решетняк, Діана Решетняк, Яна Бучинська, Віталій Александрович, Валерія Губач, Ярина Нестор, Михайло Мілецький, Ольга Топилко, Ангеліна Гаврилюк, Ярина Чиж, Анастасія Волянюк, Адріана Челяда, Тетяна Думінська, Вероніка Сацків, Софія Довбета представили свої роботи: пейзажі, квіткові мотиви, натюрморти, психологічні портрети, виконані за мотивами творів Івана Труша та у вільній живописній і графічній техніках. Кожен малюнок передає емоції, що важливіші за слова. Діти охоче розповідали про те, як їм вдається поєднувати навчання та творчість. Говорили про наполегливість, підтримку вчителів і родини, щиру дружбу та гармонію в стосунках.
Підтримати талановитих гімназистів прийшли їхні наставники, класні керівники, дирекція закладу, батьки. «Талант – це величезна праця, натхнення і наполегливість», – сказав словами Івана Труша вчитель Ігор Мартинюк, який неодноразово виступав у ролі видатного художника. Гостем свята був батько Каріни Лабуніної – Віталій, теж випускник гімназії. Тут навчалася і старша його донька, яка обрала професію, пов’язану з мистецтвом. Він сказав, що пишається своїми донечками і допомагає розвиватися їм у тому напрямку, яким вони ідуть. На завершення дівчата з 1(5)-Б класу виконали фрагмент пісні, яку написала юна художниця Ярина Ткачук «Украї­на – край чудовий», що свідчить про багатогранність таланту гімназистів.
Учасники виставки подякували керівнику студії Галині Шнайдрук за те, що знаходить, відкриває і розвиває таланти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *