Додому > Новини > Волонтери змінюють країну на краще

Волонтери змінюють країну на краще

Наприкінці минулого тижня у Підкамені біля приміщення колишнього Будинку побуту було гамірно і весело. Тут продовжувалися роботи з реконструкції цього приміщення.

Приємно, що наш об’єкт відвідали очільники місцевої влади: голова Бродівської районної ради Євген Швед, голова Підкамінської селищної ради – Богдан Бутинський, депутати Бродівської районної ради Ігор Криськів та Леонід Буна, а також директор КЗ ЛОР «Підкамінська спеціалізована школа I-III ст. з поглибленою професійою підготовекою» Богдан Українець. Ми з Надією Мацібродою представили на практиці наші плани на найближче майбутнє щодо реорганізації Будинку побуту та одночасно вислухали слушні поради і критичні зауваження від старших й досвідчених, адже для успішного результату потрібно як молоде завзяття, так і перевірений часом й випробуваннями досвід. Нам, як організаторам проєкту реорганізації цього приміщення, приємно, що наші гості схвально відгукнулися про нашу діяльність та запевнили у своїй підтримці.

Головним під час цього трудового десанту було перепланування кімнат для майбутнього музею. Адже Будинок побуту – це виробниче приміщення, де вхід до кожної окремої кімнати відбувається через загальний коридор. Ми ж перепланували кімнати: вибили двері між двома майбутніми експозиційними кімнатами, а також між кабінетом адміністрації та невеличким підсобним приміщенням, натомість двері, що виходили в коридор замурували. Таким чином утворили замкнуте приміщення для майбутнього музею, з чотирьох кімнат загальною площею понад 80 м2.

Заплановані роботи були досить трудомісткі і потребували спеціалістів, тому ми попросили допомоги в організацій, де працюють потрібні нам фахівці. Таку допомогу нам надали Підкамінський психоневрологічний інтернат та ОЗ «Підкамінська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.». Працівники цих закладів допомогли нам і своїми вмілими руками, і відповідними знаннями у будівельній справі. Господарський магазин «Добробут» зробив знижки на будівельні матеріали.

Надзвичайно приємно було бачити дітей та молодь, які прийшли допомогти нам та зацікавлено розплановували відпочинок у майбутньому центрі дозвілля. А після напруженої праці усі змогли пригоститися смачним обідом від селищних бібліотекарів, які вже традиційно підтримують наші ініціативи та активно до них долучаються.

Наступного дня ми продовжили будівельні роботи, до нас приєдналося ще більше місцевої молоді та кілька волонтерів зі Львова. І вже командою доробили всі заплановані на цей тиждень роботи.

Нам надзвичайно приємно, що досить багато людей працюють волонтерами і таким чином маленькими кроками долучаються до великих змін у нашій країні. Дуже доречно про це сказала моя колега Надія Маціброда:

«Всі, хто приходить робити і розуміє, що таке волонтерська праця і для чого вона потрібна, дуже схожі. Зазвичай ці люди тримаються купки і змінюють країну на краще».

Ігор БУКАЛО,
смт Підкамінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *