Додому > Спорт > Володарем «Кубку «Карітасу» втретє стала бродівська команда

Володарем «Кубку «Карітасу» втретє стала бродівська команда

10 червня на столичному стадіоні ім. Віктора Баннікова відбувся 5-й ювілейний турнір з дитячого вуличного футболу «Кубок «Карітасу». Свято спорту для дітей традиційно організувала волонтерська команда «Карітасу України», за підтримки Української асоціації футболу. Цьогоріч на турнірі зустрілися команди із Львова, Бродів, Чернівців та Нововолинська.

«Кубок «Карітасу» було започатковано у 2016 році. Тоді між собою змагалися діти та підлітки з п’яти міст України. Щороку географія заходу розширялася і вже у 2018 році у змаганнях взяли участь понад 110 учасників з 11 команд із різних регіонів України. На жаль, у 2020 році змагання не проводилися через напружену ситуацію із поширенням захворювання на коронавірус COVID-19.

Особливістю турніру «Кубок «Карітасу» є те, що в командах грають хлопці та дівчата, незалежно від рівня підготовки та соціального статусу. На урочистому відкритті змагань були присутні почесні гості – перший віце-президент Української асоціації футболу Вадим Костюченко, президент «Карітас України» Андрій Васькович, Генеральний секретар «Карітас України» Дзвенислава Чайківська, засновниця благодійного фонду «Відновлення» Юлія Лобан» менеджерка проєкту «Національна мережа центрів для дітей та сімей» Ірина Пухняк.

Перед початком гри Андрій Васькович побажав всім командам гарної та чесної гри, щоб найкращий переміг.

Зі свого боку Вадим Костюченко передав дітям вітання від головного тренера національної збірної команди України Андрія Шевченка та всієї команди, яка зараз знаходиться на змаганнях «Євро 2020».

Команду БФ «Карітас–Броди» парафії Воздвиження Чесного Хреста представляв Бродівський футбольний клуб «Бобри» разом зі своїм тренером Сергієм Кобялковським. Бродівчани втретє стали володарями «Кубку Карітасу».

До підбиття підсумків турніру та привітань переможців долучилися колишній футболіст і тренер київського «Динамо» Анатолій Дем’яненко та директор компанії «City Frans service» Андрій Перехрест. Кожна команда та гравець отримали кубки, дипломи та медалі. Також почесні відзнаки та пам’ятні подарунки отримали тренери.

Про те з чого все починалося цікавлюся у тренера Сергія Кобялковського.

– А починалося з того, що у 2017 році, коли я прийшов на стадіон «Ювілейний» отець Ярослав Царик запропонував вчити грати у футбол дітей, – розповідає тренер. – Спочатку і не було багато таких дітей, які бажали б грати у футбол. Отож, вирішили розпочати з Бродівської СЗОШ №2. Адже там діти вчилися у другу зміну і з ними не дуже хтось хотів займатися. Ми не помилилися. Помаленьку ми розвивалися. До нас приходили діти з інших шкіл. Фінансування практично не було. Згодом створили ФК «Бобри», щоб брати участь у різних проєктах і програмах. Коли почали проводити змагання на «Кубок «Карітасу» ми також стали брати у ньому участь. У 2018 і 2019 роках стали чемпіонами України. У 2020 – через карантин турнір не відбувся. І ось 2021 – ми знову чемпіони! Зараз до ФК приходить більше 25 дітей. Згідно нашого статуту вони мають деякі зобов’язання, а саме – ходити до храму і добре вчитися у школі.

Сергій Іванович з гордістю показує на руці браслет з логотипом «Карітас» України» і пояснює, що такий носять всі діти команди. Цю пам’ятку їм подарували у 2019 році, коли вони вдруге стали чемпіонами. І юні футболісти пообіцяли самі і взяли з тренера зобов’язання не знімати їх до тих пір, доки не стануть знову чемпіонами. Чи правда чи ні про талісмани, але бродівчани – таки знову чемпіони України.

Ідея про створення такого своєрідного дитячого футбольного клубу виникла у Сергія Коб’ялковського. А коли він побачив, що золочівську команду з огляду на те, що на гербі Золочівщини є ведмідь назвали «Ведмеді», то було вирішено – оскільки на Гербі Бродівського району є два бобри і футбольну команду назвати «Бобри».

– Ми дуже багато їздимо і беремо участь у різноманітних змаганнях, і навіть займаємо призові місця, – говорить Сергій Коб’ялковський. – Без підтримки було б важко. Тому я вдячний отцю Ярославу Царику, підприємцям Михайлу Старику, Ігорю Климу, Івану Бецу, Ігорю Болюху, Ярославу Вараві, Богдану Дмитріву, Володимиру Олесі і ще багатьом підприємцям, які виросли тут, у Бродах, і яким не байдужі наші діти.

На моє запитання щодо планів на майбутнє Сергій Іванович впевнено і досить емоційно відповідає:

– Плани? Працювати! У нас є постійна робота з дітьми. Одні – дорослішають і йдуть від нас, нові діти приходять і їх потрібно вчити. Наша мета – щоб діти мали де подітися. Будуть футболістами – дуже добре. А зараз головне, щоб вони не ходили не знати де і шукали пригоди, а займалися чимось корисним, а спорт – це завжди корисно. Як сказав один знайомий – не будемо будувати спортивні майданчики і стадіони – будемо будувати тюрми. Ми хочемо відродити старі спортивні бродівські традиції, коли молодші змінювали старших. На жаль, про них зараз забули. Тепер більшу роль у спорті відіграють гроші і бізнес. Дуже приємно, коли у Києві до дітей приходять легенди футболу, бесідують з ними, вручають призи, подарунки. Для них це авторитети. Цьогорічний чемпіонат на «Кубок «Карітасу» завершився в конференц-залі Української асоціації футболу, де дітей привітали легендарні Анатолій Дем’яненко, Олексій Михайличенко та представник ФК «Київ» Єгор Копилов і вручили юним гравцям футбольні м’ячі та цінні подарунки. Для них та й для мене такі зустрічі знакові і пам’ятні.

Н.ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *