Додому > Новини > Водні ресурси – скарб людства

Водні ресурси – скарб людства

З метою розвитку транскордонного співробітництва з питань управління водними ресурсами у басейні Дністра та залучення більш широкого кола представників України і Молдови до відзначення Міжнародного дня Дністра, що проводилося у різні дати, було прийнято рішення про започаткування проведення спільного Міжнародного дня Дністра в останню неділю травня, починаючи з 2018 року. У 2022 році Міжнародний день Дністра припав на 29 травня. Мета його – нагадати людству про природну цінність унікальної річки, про традиції корінних мешканців, виявляти турботу та бути відповідальними за природне багатство Дністра. Річка Дністер є найбільшою рікою області, за характером гідрологічного режиму залежить від притоків річок Серет, Золота Липа, Коропець, Стрипа, Нічлава, Збруч та інші. Загальна довжина річки – 1352 км, у межах області Дністер має довжину 262 км, площа водозбору становить 11307 км2. Басейн річки лежить у межах трьох країн: Польщі, України та Молдови. Більша його частина розташована в Україні. Тут він займає значну частину територій семи областей південно-західної України (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеська).

Дністер протікає через густо заселену територію – у межах його басейну мешкає понад 10 млн осіб. Через це рівень антропогенного навантаження на екосистему річки від витоків до гирла дуже високий. Хоча річка Дністер не протікає через наші терени, але люди не задумуються над тим, що забруднюючи такі річки як Серет, Сіорла, Самець, В’ятима, води яких наповняють Дністер, ми самі завдаємо йому значної шкоди.

У рамках відзначення Дня Дністра басейнові управління водних ресурсів проводять організаційні заходи, спрямовані на підвищення екологічної свідомості та поширення ідеї дбайливого ставлення до водних ресурсів басейну річки Дністер. Основний акцент при цьому робиться на очищення берегів та витоків, відновлення джерел у басейні річки.

І цього року у Підкамінській громаді долучилися до збереження природних цінностей цієї унікальної річки. За участю спеціалістів відділу освіти Підкамінської ТГ, представників БУВРу Західного Бугу та Сяну, вчителів, учнів Маркопільського ЗЗСО I-III ст.було розчищено джерело біля с.Маркопіль, що впадає у р.Серет, наповняючи Дністер.

Велика подяка учасникам акції, які долучилися до збереження та відновлення найціннішого скарбу людства – водних ресурсів. Тож бережімо наші водні багатства, аби майбутні покоління теж могли ними насолоджуватися!

Ірина Яремко,
провідний інженер відділу водних
ресурсів БУВР Західного Бугу та Сяну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *