Додому > Наші захисники > Військові авіатори відзначили професійне свято

Військові авіатори відзначили професійне свято

В останню суботу літа своє професійне свято відзначили авіатори. З цієї нагоди відбулися урочистості у легендарній 16 окремій бригаді армійської авіації «Броди» командування Сухопутних військ Збройних сил України. З перших днів російсько-української війни бродівські авіатори захищають територіальну цілісність нашої держави. За волю і незалежність України віддали своє життя 12 мужніх вертолітників.

На військовому плацу відбулося урочисте шикування та внесення бойового Прапора частини.

Привітав особовий склад з професійним святом командир частини полковник Павло Бардаков. Він зазначив, що українські авіатори виконують завдання не тільки на теренах нашої держави, а й у миротворчих місіях у багатьох країнах світу і демонструють при цьому високу майстерність і професіоналізм. Командир частини висловив співчуття родинам воїнів, які віддали життя за Україну і закликав берегти про них пам’ять.

Панахиду за загиблими вертолітниками відслужив духовний наставник частини, військовий капелан отець Богдан Вихор. Звертаючись до присутніх він сказав:

– Щодня у нашому житті переплітаються радість і смуток. Ось і сьогодні у цей святковий день ми віддаємо особливу пошану тим, хто загинув за українську державу. Жертвуючи своїм життям вони роблять для нас свято миру. Для всіх нас вони залишаться прикладом незламної боротьби проти ворога – російського агресора, який хоче топтати українську землю, нищити наші традиції та історію. Складаю щиру подяку усім воїнам за мужність і відвагу.

До стел загиблих авіаторів на алеї слави поклали квіти та запалили свічі пам’яті голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, голова обласної ради Олександр Ганущин, голова райдержадміністрації Оксана Прокопець, голова райради Євген Швед, секретар міської ради Микола Бакай.

Хвилиною мовчання вшанували учасники урочистих заходів пам’ять 12 вертолітників – полковника Ігоря Мазепи, підполковника Андрія Бєлкіна, майорів Руслана Мазунова, Руслана Плоходька, Сергія Руденка, Олександра Сабади, капітанів Дмитра Шингура, Миколи Топчія, Василя Романюка, старших лейтенантів Ігоря Грішина, Владислава Попенка, Павла Дацюка.

Із професійним днем військових льотчиків привітав голова Львівської ОДА Максим Козицький:

– Дякую вам за високий професіоналізм і мужність, за можливість гордитися нашою сильною військовою авіацією. За те, що у війні з Росією ви одні з найперших підставили своє плече. І завжди були там, де найважче, де найбільш небезпечно. На жаль, впродовж останніх років ми мали дуже багато сумних події. Тут, у Бродах, прощалися з вашими побратимами, які загинули за нас, за нашу країну. Схиляю голову перед світлою пам’яттю наших Героїв. Я дякую вам, військовим, що ви не втрачаєте віри в перемогу і передаєте цю віру нам. Нехай кожен ваш політ буде успішним і щасливим.

Голова обласної ради Олександр Ганущин вітаючи особовий склад 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди» наголосив:

– Львівщині поталанило, що на її теренах дислокується бригада армійської авіації «Броди», яка, на жаль, за період російсько-української війни понесла великі втрати. Ваш героїзм і ваша відвага є прикладом для всіх українців! Чекаємо на той день, коли ми, перебуваючи на центральних площах Луганська, Донецька, Севастополя, дивлячись вгору, будемо проводжати поглядами всі «борти» 16 окремої бригади армійської авіації «Броди».

Привітали військових авіаторів з професійним святом голова райдержадміністрації Оксана Прокопець, голова районної ради Євген Швед, секретар міської ради Микола Бакай.

За сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у забезпечення обороноздатності України та з нагоди Дня авіації військовослужбовців нагородили цінними подарунками, грамотами, подяками та медалями і нагрудними знаками від командування Сухопутних військ ЗСУ, міністра оборони України, командування частини, обласної, районної та міської влади.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Більше фото на нашій сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *