Додому > Новини > «ВІРМО, ЩО КАРАНТИН МИНЕ І РАЙОН ПОВЕРНЕТЬСЯ ДО ЗВИЧАЙНОГО ЖИТТЯ»

«ВІРМО, ЩО КАРАНТИН МИНЕ І РАЙОН ПОВЕРНЕТЬСЯ ДО ЗВИЧАЙНОГО ЖИТТЯ»

Уже протягом місяця Україна живе в умовах карантину. Мешканців району цікавить, як Бродівщина долає виклики, кинуті коронавірусом? Які заходи приймає районна влада у час пандемії, наскільки медики готові вступити у двобій із недугою? Про це в інтерв’ю розповідає голова Бродівської районної ради Євген ШВЕД.

– Євгене Васильовичу, сьогодні увесь світ бореться із коронавірусом. Розкажіть, будь ласка, яким є життя району в умовах карантину?

– Пандемія COVID-19 – це випробовування для нашої держави, для Європи і для планети Земля. Коронавірус, що розповсюджується дуже швидко, просто «косить» людей і кожне суспільство захищається певними заходами. На Бродівщині також оголошений карантин, введені обмежувальні заходи. Але, насамперед зазначу, що життя в районі продовжується, хоч і дещо в незвичному для нас руслі, з урахуванням усіх необхідних вимог під час карантину. Районна влада здійснює відповідні заходи задля запобігання занесення та поширення коронавірусу. У нас функціонує штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, в посиленому режимі працює районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, діють телефони «гарячих ліній» тощо. На території району, на межі Львівщини з іншими областями, виставлено два контрольно-санітарні пости для перевірки дотримання використання засобів індивідуального захисту водіїв і пасажирів, проведення температурного скринінгу. Перш за все, ми маємо бути свідомі того, що це робиться з метою збереження здоров’я громадян, попередження великих спалахів. Адже якщо буде велика кількість хворих, то з цим складно буде справитися і медицині, і суспільству.

– Чи впливає карантин на економічні показники району?

– Дуже впливає! За підсумками першого кварталу у нас є невиконання районного бюджету в межах 6 млн. гривень – це дуже багато! Щоб активізувати економіку і наповнити районний бюджет, до цього треба підійти дуже зважено. У цьому напрямку спільно діятимемо разом з райдержадміністрацією і основними платниками податків, що є бюджетоутворюючими у Бродівському районі. Порівняно з минулим роком недовиконання є в межах 40 відсотків. Отож, якщо не працюють підприємства, малий і середній бізнес, то проблеми з наповненням районного бюджету є.

– На передовій боротьби із коронавірусом опинилися і наші медики. Наскільки галузь медицини району готова протидіяти пандемії?

– Ситуація, спричинена розповсюдженням коронавірусу COVID-19, стала справжнім викликом для медичних закладів охорони здоров’я не лише району, а й України і світу. На жаль, медичні заклади, попри наявні матеріально-технічні та суто професійні якості, як бачимо, виявилися недостатньо підготовленими для цієї боротьби, недостатньо забезпеченими як засобами індивідуального захисту медичного персоналу, так і медикаментами. Попри це, хотів би сказати, що на випадок, не дай Боже, поступлення тяжких хворих, за інформацією Бродівської ЦРЛ, у нас є 41 точка для підключення кисневих подушок. Що стосується засобів захисту для медичних працівників, то координуємо зусилля влади, меценатів, благодійних організацій, волонтерських рухів і стараємося забезпечити масками, костюмами, щоб медики могли себе захистити при огляді пацієнтів. Особливо ті, хто контактує безпосередньо з хворими, оснащені та забезпечені всім необхідним. Медпрацівники працюють у режимі підвищеної готовності і за потреби готові реагувати на нові потенційні випадки гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19. Ситуація з пандемією в районі є контрольована.

Районна влада зі свого боку робить все від неї залежне, аби забезпечити всім необхідним медичну галузь району. Рішенням позачергової ХХХVI сесії районної ради, що відбулася 9 квітня, для покращення матеріальної бази райлікарні скеровано більше трьох млн. гривень. Зокрема і для придбання мобільного цифрового рентгенапарату. Міська рада ініціювала і написала спільний проект згідно договору про співробітництво територіальних громад. Цей проект став переможцем. Для цього кошти передбачили районна влада, міська та сільські ради, а решту дофінансовує обласна рада. Ведеться постійний моніторинг щодо потреб засобів захисту для медпрацівників. Для цього передбачені також необхідні кошти і при необхідності вони будуть придбані.

– Ми бачимо, що у місті проводяться карантинні заходи. А як у селах?

– Там також введені і діють всі заходи щодо карантину коронавіруса. Школи, садочки, заклади громадського харчування припинили роботу. Всі публічні заходи відмінені, у селах спокійно, тихо. Селяни стараються дотримуватися рекомендацій, носять маски. Ходять до магазину за необхідними продуктами харчування. Придбані також антисептичні засоби для дезинфекції при потребі приміщень чи певної території. Ми прекрасно розуміємо, що у сільській місцевості є менше скупчення людей. Ведеться роз’яснювальна робота щодо обмеження контактів, наявності засобів для індивідуального захисту. Зараз триває весняно-польовий період, то ж люди працюють на своїх присадибних ділянках, але ми також попереджуємо, щоб на полях не було скупчення.

– За перебування на присадибних ділянках селян не штрафують?

– У нас в районі такого не було. Думаю, що в деяких випадках – це перебільшення, або спрацьовує людський фактор. Якщо не посіємо, не посадимо – не будемо мати що їсти.

– Насамкінець, Євгене Васильовичу, як очільник району, що Ви порадили б бродівчанам? Як будемо святкувати Великдень?

– Дорогі жителі району. Вірмо, що карантин мине і район повернеться до звичайного життя. Діти ходитимуть до школи, довкола знову лунатимуть гамір і сміх. Але як швидко це відбудеться, залежить від кожного з нас, від того, наскільки свідомими ми будемо й не виходитимемо без потреби з дому. На жаль, сьогодні, це чи не єдиний метод вберегти себе та своїх близьких від коронавірусу.

Щодо святкувань – є позиція штабу з надзвичайних ситуацій області, є звернення голови обл­держадміністрації Максима Козицького, голови обласної ради Олександра Ганущина, керівників всіх конфесій Львівщини про обмеження доступу вірян до храмів, щоб не було великого скупчення людей. Рекомендують брати участь у Богослужіннях онлайн, а тим, хто все ж прийде до храмів, стояти на вулиці і дотримуватися соціальної дистанції. Церква чітко визначена громадським місцем, то ж обов’язково вдягати маски.

Отож звертаюся до усіх жителів Бродівщини: дотримуйтеся умов карантину, бережіть життя своє й своїх рідних і будьте здоровими.

Користуючись нагодою, хочу привітати усіх бродівчан зі святом Христового Воскресіння. Бажаю, щоб до кожної вашої хати завітав Святий Дух та благословив вас на нові звершення і приємні починання. Нехай у домі запанують мир, щастя, злагода та добробут. Христос воскрес!

Розмову вела
Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *