Додому > Новини > Відтепер власник житла може виписати людину без звернення до суду

Відтепер власник житла може виписати людину без звернення до суду

Ще донедавна, задля того щоб виписати людину зі свого помешкання, власнику потрібно було звертатися до суду із позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.

За наявності доказів того, що людина упродовж року не проживала за місцем реєстрації, суд ухвалював відповідне рішення на основі якого, прописаного можна було зняти з місця реєстрації без його згоди.

Однак, на сьогоднішній день в Україні набрали чинності зміни до Закону «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні». І наразі одна людина має право зняти з реєстрації іншу без суду.

Статтею 18 зазначеного Закону передбачено, що зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) відбувається шляхом звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності.

Що потрібно для зняття з реєстрації без суду

Власник повинен звернутися із письмовою заявою до ЦНАПу. Мати при собі оригінали паспорта, ідентифікаційного номера та правовстановлюючі документи на житло. В законі вказано, що це питання має вирішитися впродовж дня.

Якщо у квартирі є декілька співвласників, то має бути їхня згода на зняття з реєстрації іншої людини. Також в законі прописано, що один співвласник не може виписати іншого співвласника.

Зокрема, з реєстрації можна зняти лише повнолітню особу. Щодо неповнолітніх — можна зняти з реєстрації тільки при умові, що також виписують одного з батьків.

Якщо у Вас виникли правові питання які потребують вирішення, запрошуємо на консультацію у «Бродівське бюро правової допомоги», яке знаходиться за адресою: м. Броди, вул. Щурата, 8, кабінети 5-6, тел. 2-51-13, 2-51-46.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *