Додому > Новини > Віддані своїй справі

Віддані своїй справі

Щороку, у другу неділю серпня в Україні відзначається День працівників ветеринарної медицини. Це професійне свято людей, головний зміст і важливість праці яких визначають слова «медицина лікує людину, а ветеринарія – людство». Що таїться у цьому вислові – про це розмова нашого кореспондента Галини ПЕТРУСЬ з начальником Бродівської державної лікарні ветеринарної медицини Євгеном ПОЛЬОВИМ – цікавою людиною і висококласним спеціалістом з більш як 40-річним стажем роботи.

– То ж чим займається ветеринарія, «лікуючи людство», Євгене Миколайовичу?

– Основними завданнями ветеринарної медицини є: охорона території від занесення з інших зон збудників інфекційних хвороб тварин та антропозоонозних захворювань, профілактика і діагностика інфекційних, інвазійних, незаразних хвороб тварин та їх лікування, державний ветеринарно-санітарний контроль і нагляд за якістю й безпечністю продукції тваринного та рослинного походження на агропродовольчому ринку, захист населення від хвороб, спільних для тварин і людей, як от туберкульоз, лейкози, бруцельоз, сибірка та ін., сприяння впровадженню в практику досягнень ветеринарної медицини.

– Кілька років тому відбулася реорганізація ветеринарної служби. Що сьогодні являє собою Ваш колектив?

– Бродівська державна лікарня ветеринарної медицини відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину» підпорядковується Головному управлінню Держпродспоживслужби у Львівській області і належить до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Наш колектив – це 32 фахівці, справді відданих своїй професії, з великим досвідом роботи. Бо наша професія не з легких (якщо людина скаже, що її болить, то тварині, як кажуть, властиво лише «розумне мовчання», та й оплата праці, як на сьогодні, низька. Тому молоді спеціалісти й не поспішають до нас. Але наш колектив дружний, працездатний, намагається якнайкраще виконувати своє призначення.

До Бродівської лікарні ветеринарної медицини належать і ветеринарні дільниці у Підкамені, Заболотцях, Лешневі, Ясенові, Станіславчику, Батькові та міська у Бродах. Там працюють справді досвідчені ветеринари-ентузіасти, такі як Василь Янкевич у Заболотцях, Андрій Дорошенко у Підкамені, Богдан Когут у Батькові та ін.

Нас усіх хвилює, що нині різко падає кількість поголів’я в індивідуальному секторі, мало уваги приділяється сільському господарству, недофінансування ветеринарної служби, нестача молодих кадрів через низьку заробітну плату працівників ветеринарної медицини.

Відчуваємо розуміння і підтримку з боку колективу Держпродспоживслужби у Бродах і її новопризначеного молодого керівника Миколи Шинкара, є співпраця з керівництвом Бродівської міської ради. І це, звичайно, допомагає нам у щоденній праці.

– Євгене Миколайовичу, щоб Ви хотіли сказати колегам у переддень професійного свята?

– У Ваших руках – складна і відповідальна справа. Турбуючись про довкілля та тварин, підтримуючи стабільну протиепізоотичну ситуацію та контролюючи ветеринарно-санітарну безпеку продуктів тваринництва, ви відвертаєте загрозу для життя і здоров’я жителів та гостей нашої Бродівщини. Сьогоднішнє епізоотичне благополуччя наших громад – це результат вашої щоденної наполегливої праці, професійного служіння обраному фаху та ветеринарній справі.

Спільними зусиллями ми з гідністю здолаємо нові виклики та завдання, що стоять перед ветеринарною медициною задля кінцевої мети – гарантування здоров’я людей та продовольчої безпеки держави.

Тож і щиро вітаємо працівників Бродівського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Бродівської державної лікарні ветеринарної медицини, працівників Бродівської державної лабораторії ветеринарної медицини, а також усіх, хто причетний до ветеринарної справи, з професійним святом. Міцного здоров’я, тепла, сімейного затишку, мирного неба, а також життєвого оптимізму, наснаги на добру справу та нових професійних здобутків.

Нехай втілюються у життя всі плани та задуми на благо нашої держави – України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *