Додому > Новини > Відбулися збори матерів

Відбулися збори матерів

У Бродівському військкоматі відбулися збори ГО «Право матері», членами якої є матері, чиї сини загинули під час проходження військової служби у мирний час. Традиційно збори розпочалися з молитви за усіх загиблих синів.

Голова ГО «Право матері» Євгенія Петрусь розповіла, що перші комітети солдатських матерів були створені ще на початку 90-х років минулого століття. Саме тоді, коли ще існував СРСР, матері перекривали дороги, залізничні колії, йшли до найвищих керівників тодішньої держави, міністерства оборони з вимогою не відправляти синів на чужі війни. З проголошенням незалежності України солдатські матері не припиняли свою діяльність. Важко зарадити горю матері, яка втратила доньку або сина. Горе гуртувало матерів із Запоріжжя, Полтави, Харкова, Львова, Бродів і багатьох інших міст. Вони і до нині підтримують зв’язки. До введення карантинних заходів, маючи уже зовсім слабке здоров’я, зустрічалися у Запоріжжі і у Бродах.

Євгенія Петрусь наголосила, що доки існував Бродівський район, їх організація об’єднувала матерів з усієї Бродівщини. А зараз вони стурбовані тим, що у зв’язку з децентралізацією їх ніби поділили. Бо у кожній ОТГ тепер свої бюджети і можливості. А для матері вже досить похилого віку, яка втратила в армії свого годувальника, будь-яка підтримка дуже важлива – чи то фінансова, чи матеріальна. Наприклад, для тих, хто проживає у селах, дуже важливо забезпечення дровами на опалювальний сезон, хтось потребує коштів на лікування чи придбання дороговартісних медикаментів. Євгенія Петрусь висловила щиру вдячність за розуміння їх проблем міському голові Анатолію Белею.

– Ми і сьогодні тримаємося разом, – каже вона. – Але виглядає так, ніби нас поділили. Звертаюся з проханням до голів Заболотцівської, Підкамінської, Бродівської територіальних громад – не забувайте про нас. Ми багато не просимо – людської уваги і допомоги, коли її потребуємо. Усі ці жінки багато сподівань покладали на своїх синів – турботливих, працьовитих. Та горе прийшло в їх домівки і ніхто уже не поверне їм синів і годувальників.

Військовий комісар Володимир Мащак, спілкуючись з матерями, запевнив їм свою підтримку та відповів на їх питання.

Про зміни у законодавстві щодо втрати годувальника, оформлення пільг та субсидій, а також про реорганізацію у зв’язку з адміністративною реформою колишнього управління праці та соціального захисту Бродівської РДА у відділ соціального захисту міської ради розповів присутнім його керівник Ігор Гащак.

Далі матері обговорювали болючі, проблемні питання, що потребують вирішення. Також висловили пропозицію зустрічатися частіше, адже у зв’язку з карантинними заходами їх особисте спілкування було обмеженим, здебільшого у телефонному режимі.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *