Додому > Освіта > Успіхів вам, випускники!

Успіхів вам, випускники!

Стартувала календарна весна – особливо напружена пора для випускників-одинадцятикласників. Адже вже у березні розпочнеться пробне ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання їх знань. З якою метою і коли воно проводиться, що таке основна сесія ЗНО – наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ попросила відповісти на ці запитання методиста РМК відділу освіти РДА Мирославу ОСТРОВСЬКУ.

– Отже Вам слово, Мирославо Йосипівно…

– Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

Участь у ЗНО може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог. Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів. Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких воно проводиться, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України. Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання. Для учасників з особливими освітніми потребами у пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання. Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.

– Коли ж розпочнеться пробне ЗНО?

– З 2 березня 2020 року учасники пробного ЗНО з Волинської, Львівської та Рівненської областей уже можуть роздрукувати запрошення-перепустку для участі у пробному тестуванні, що розміщене на «Інформаційній сторінці учасника ПЗНО» (логін та пароль доступу учасники отримали під час реєстрації) сайту ЛРЦОЯО http://lv.testportal.gov.ua У запрошенні-перепустці вказані адреси пунктів проведення. Хочу нагадати, що допуск учасників у пункти проведення пробного ЗНО здійснюється за наявності документа, що посвідчує особу (паспорта чи свідоцтва про народження), запрошення-перепустки з 10 год. 15 хв. до 10 год.50 хв.

А 21 березня 2020 р. – пробне ЗНО з української мови і літератури. Пункти тестування у Бродівському районі – Бродівська СЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4». Зареєструвалося 367 учасників

28 березня – історія України, математика, іноземні мови, географія, фізика, хімія, біологія (пункт тестування – ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4»). Зареєструвалося 300 учасників.

– Що треба знати про основну сесію ЗНО?

– До 17 березня ще триває реєстрація на основну сесію ЗНО. Поки що для участі у тестуванні зареєструвалося 182 учні закладів загальної середньої освіти Бродівського району. Ці учні вже отримали сертифікати учасників.

Графік проведення ЗНО-2020

  • Математика – 21 травня
  • Українська мова і література – 26 травня
  • Фізика – 28 травня
  • Іспанська мова, німецька та французька – 1 червня
  • Англійська мова – 2 червня
  • Історія України – 4 червня
  • Біологія – 9 червня
  • Географія – 11 червня
  • Хімія – 15 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *