Додому > Актуально > У Пониковиці запрацювала нова амбулаторія

У Пониковиці запрацювала нова амбулаторія

У понеділок в селі Пониковиця урочисто відкрили новозбудовану сільську лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Будівництво цього закладу було розпочато у квітні минулого року в рамках програми «Доступна медицина» і тривало лише 9 місяців. Обслуговуватиме амбулаторія більше 3700 жителів з сіл Пониковиця, Голосковичі, Ковпин, Суходоли, Глушин. Заклад укомплектовано необхідним обладнанням, меблями, медичною апаратурою, комп’ютерною технікою та всім необхідним для роботи сімейних лікарів. Загальна вартість будівництва амбулаторії – 6 459,529 тис. грн. З них субвенція з державного бюджету місцевому бюджету – 5 613,729 тис. грн та співфінансування з місцевого бюджету – 845,8 тис. грн.

На фото: колектив Пониковицької амбулаторії біля новозбудованого приміщення.

– Амбулаторія має два кабінети для лікарів, велику маніпуляційну і сестринську, стерилізаційну, кабінет щеплень, туалетні кімнати. Окремо буде рецепція та реєстура, працюватиме денний стаціонар, – розповідає сімейний лікар Євгенія Самсанюк. – Також амбулаторія оснащена новим сучасним автомобілем Renault DUSTER, що немаловажно, адже це дасть можливість здійснювати виїзди до хворих та в інші населені пункти, мешканців яких ми обслуговуватимемо.

Сучасна амбулаторія у Пониковиці збудована, як кажуть, «з нуля». Раніше тут був пустир.

– Було декілька варіантів щодо будівництва цього закладу. Спочатку під будівництво виділили земельну ділянку в центрі села, яка виявилася замалою для такої будівлі,– говорить спеціаліст з технагляду за будівництвом ТзОВ «Афродіта» Анатолій Нарольський. – Довелося шукати іншу, переробляти проєкт, бо нова земельна ділянка має свої особливості. Все це ми зробили швидко. Всі 6,5 млн. гривень освоєні. Коштів вкладено навіть трохи більше тому, що частина робіт була непередбачена, але ми їх виконали за рахунок фірми. Зараз до нас звернулися медики за допомогою. Згідно норм, у кабінеті щеплень має бути холодна і гаряча вода. На жаль, цього проєктанти не передбачили. Отож, ми проведемо воду за власні кошти.

Варто зазначити, що будівельники облаштували поблизу амбулаторії невеличку зону відпочинку, де на зручних лавочках у тіні величавих сосен зможуть відпочити і відвідувачі, і медики. Це їхній подарунок пониківчанам.

Т.в.о. директора КНП «Бродівська центральна районна лікарня» Іван Бец розповідає:

– Із п’яти амбулаторій, що працюють у Бродівському районі, саме Пониковицька не відповідала необхідним вимогам і займала у сільській раді три кімнати. А мінімально в амбулаторії має бути 7 кабінетів. Тому й було вирішено подати заявку до програми, що фінансувалася державою. Тепер тут створені майже ідеальні умови, яким можуть позаздрити лікарі з Бродів. У Пониковиці працюватимуть двоє молодих сімейних лікарів – Євгенія Самсанюк та Ольга Логин. Є також потреба зробити реконструкцію, або збудувати нову амбулаторію в селі Ясенів.

Привітати мешканців громади з цією визначною подією прибули обласні посадовці, керівники району, депутати обласної ради.

Після перерізання символічної стрічки чин освячення здійснив місцевий парох о. Андрій Степанюк. Вітаючи присутніх, він подякував Богові і всім людям, які були задіяні у будівництві цього закладу. Адже ця амбулаторія є запорукою розвитку села та яскравим прикладом того, як разом можна робити великі справи на благо громади, досягати результатів і доводити заплановану справу до кінця.

На фото: стрічку перерізають директор ТзОВ «Афродіта» Михайло Копко, перший заступник голови РДА Оксана Прокопець, сімейний лікар Євгенія Самсанюк.

Директор ТзОВ «Афродіта» Михайло Копко наголосив, що у Пониковиці було приємно працювати. Вся громада була зацікавлена і всі допомагали чим могли.

Т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько зазначив, що амбулаторія у Пониковиці – одна з 43-х амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості, будівництво яких відбувається у Львівській області, і 17, що відкриті на Львівщині УКБ облдержадміністрації в рамках розвитку сільської медицини. Цей медичний заклад обладнаний всім необхідним для того, щоб надавати первинну медичну допомогу.

Для потреб амбулаторії придбані меблі, комп’ютерна техніка, устаткування, глюкометр, вимірювач артеріального тиску, електрокардіограф, пульсоксиметр та інше.

Депутат обласної ради, генеральний директор Львівського регіонального онкоцентру, голова комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту Ігор Ковальчук, вітаючи своїх земляків, наголосив:

– Надзвичайно приємно, що таку сучасну амбулаторію відкрили у моєму рідному селі. Здорова людина – багата і щаслива.Подякувала всім за такий прекрасний результат спільної праці депутат обласної ради Ольга Шайдулліна. Вона також побажала, щоб новозбудована амбулаторія була одним із етапів подальшого розвитку Пониковиці.

Не приховувала своїх емоцій сільський голова Галина Бенедик, адже такі заклади на селі не розкіш, а необхідність.

– Ми дуже задоволені, що у такий непростий для держави час у нашій громаді запрацював сучасний медичний заклад, – наголосила сільський голова. – На початку навіть і не вірили, що це станеться за такий невеликий термін. Виникало немало проблем, перешкод, але все нам вдалося здолати. Я щиро вдячна облдержадміністрації, обласній раді, райдержадміністрації, районній раді, депутатам райради, за те, що проголосували і виділили кошти, а це більше 650 тис. грн, без яких ми не змогли б далі рухатися, депутатам сільської ради – 90 тис. грн виділено з нашого бюджету. Наша громада – одна з найбільших у районі і така амбулаторія нам дуже потрібна. У нас народжуються діти, населення зростає.

Голова районної ради Євген Швед сказав:

– За оцінкою керівництва управління капітального будівництва ЛОДА у Бродах минулоріч велося активно будівництво і освоювалися кошти. Зокрема, був введений в дію пологовий будинок, розпочато будівництво басейну, реставрується вежа Підкамінського монастиря, збудована сільська амбулаторія. Такий медичний заклад для села – це дуже гарна і знакова подія. Селяни мають отримувати якісну медичну допомогу. Бродівська районна рада на об’єкт у Пониковиці виділила неповних 700 тис. грн – 650 тис. грн для співфінансування проєкту і в межах 50 тис. грн для встановлення електропостачання до даної будівлі.

Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець наголосила, що відкриття амбулаторії – це важливий крок задля збереження та турботи про здоров’я мешканців пониковицької громади і навколишніх сіл.

– Всі ми старалися, працювали і спільними зусиллями нам таки вдалося втілити цей проєкт у життя,– сказала вона.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *