Додому > Новини > У подарунок бібліотеці – книги «батька українського відродження»

У подарунок бібліотеці – книги «батька українського відродження»

Книга – першоджерело людського пізнання. Бібліотека, завдяки книгам акумулює час і є «храмом збереженого часу». У нашій книгозбірні є чимало таких «храмів» збереженого часу і розуму.

А напередодні Дня Незалежності України Бродівська книгозбірня отримала дуже цінний у цьому плані дарунок від відомої у нашому місті родини Рокитів, точніше від шанованого бродівчанина-патріота, лікаря Григорія Васильовича Рокити. Це тринадцятитомне видання «Шлях до відродження» (2014) та книгу «На позвах» (2018) Київського видавництва ТОВ «Юрка Любченка». Їх автором є, як наголосила завіду­вач відділу обслуговування читачів БМБ Еріка Ногтєва, «батько українського відродження», радянський дисидент, письменник-публіцист, юрист, дипломат, політичний і громадський діяч Левко Лук’яненко. Ці цінні книги презентували бібліотеці син Тарас та онук Роман Г.В.Рокити. Видання охоплюють значний та важливий період історії української нації.

Під час презентації Т.Г. Рокита розповів, що ці книги вони придбали у вдови Левка Лук’яненка – Надії Іванівни Лук’яненко у селі Хотів Київської області, де вона проживає. Надія Іванівна була дуже вдячна за такий візит, за шану і пам’ять про її чоловіка. Бібліотекар Надія Степура розповіла про славну лікарську династію Рокитів, які все життя віддали благородній професії рятівників життя у Бродах. Два сини Григорія і Людмили Рокитів пішли стежкою батьків, працюють у Києві, а внук Роман студіює медицину у Львові. І усі вони – на одній патріотичній хвилі, шанують українське слово і тих, хто боровся за незалежну Україну на різних етапах її шляху до 30-річчя Незалежності. Саме цими почуттями виповнена і поетична збірка самого Григорія Рокити «Моя любов», яку його син Тарас та онук Роман теж подарували у цей день місцевій бібліотеці. До речі, 13-томник творів Левка Лук’яненка вони мають і у домашній бібліотеці.

«Книги Левка Лук’яненка – цінний дарунок для нашої книгозбірні. Велика дяка меценатам – родині Рокитів, а читачам – пізнання української історії, закарбованої пером великого українця Левка Лук’яненка», – сказала на завершення презентації Еріка Ногтєва (на фото вгорі).

Г.РОМАШКО.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *