Додому > Новини > У Лагодові освячено новий храм

У Лагодові освячено новий храм

Перша неділя листопада в історії невеликого приміського с. Лагодів, особливо в духовній, буде записана особливим рядком. Саме у цю погожу і теплу, як на замовлення, недільну днину у Лагодові відбулося урочисте відкриття і освячення новозбудованої церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці. Дев’ять років, крок за кроком, йшли до цієї важливої події мешканці села під проводом свого духовного наставника, молодого священника Ігоря Крука. Працювала громада дружно, невтомно, бо усі розуміли, що будують духовну святиню на віки. У 2010 році на місці майбутнього храму встановили й освятили хрест і каплицю, у 2011 – заклали перший камінь. І от на мальовничій галявині з’явилася невелика, але ошатна церква як символ любові до Творця Неба і Землі, як прослава Христової віри.

Це духовне свято у Лагодові було дуже велелюдним й урочистим – зібралися не лише мешканці Лагодова, а й довколишніх сіл і м. Броди, численні гості.

Було освячено воду, а потім лагодівські парафіяни короваями і квітами зустрічали на килимовій доріжці владик Православної церкви України – митрополита Львівського Макарія, митрополита Львівського і Сокальського Димитрія та єпископа Харківського і Богодухівського, до речі, нашого земляка з с. Накваша, Митрофана. А у храмі високоповажних гостей урочисто вітав його настоятель о. Ігор Крук.

Богослужіння у новозбудованій церкві розпочалося з освячення Престолу і його очолював митрополит Львівський Макарій.

Архиєрейську Божественну Літургію, що служилася у переповненому парафіянами храмі за участю 20 священиків з м. Броди та сіл району, очолив митрополит Львівський і Сокальський Макарій. Під час цієї Літургії на так званому малому вході владика нагородив настоятеля храму отця Ігоря Крука правом носіння Митри та церковним орденом. Владики також звернулися з благословенними вітаннями до парафіян с. Лагодів та усіх присутніх.

Прекрасний духовний спів Львівського октету «Орфей», який звучав під час Літургії, додав особливого піднесення і урочистості цьому святу народження на теренах району ще одного храму.

Вісім церковних орденів, чотири медалі і 20 благословенних грамот було вручено членам церковної управи, жертводавцям, меценатам та активним парафіянам, які сприяли у побудові і впорядкуванні церкви. Отець Ігор Крук щиро подякував усім парафіянам, жертводавцям, усім, хто доклався до спорудження і прикрашання церкви, владикам і священикам, усім присутнім.

Урочистий обхід довкола храму, окроплення його та усіх присутніх освяченою водою, єлеопомазання, яке проводили священики і під час якого кожен отримував маленькі пам’ятні іконки, – все це створювало особливий настрій духовного умиротворення, світлих надій на день завтрашній, на мирне, щасливе майбутнє України.

Гості милувалися і внутрішнім, у світлих тонах оформленням духовної святині у Лагодові. Дерев’яна підлога з модрини, гарні розписи храму, які зробив 20-річний художник з с. Смільно Микола Габа, 12 ікон в одному стилі на стінах, Престіл, виготовлений за сучасними технологіями у позолоті в поєднанні з блакитною емаллю – все зроблено зі смаком.

Кожна ікона, як і Престіл та інші церковна атрибутика – це родинні пожертви парафіян Лагодова, які мріяли про свою церкву і з Божою поміччю здійснили свою мрію – молитися у власному храмі.

Галина ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *