Додому > Новини > У квітні перераховано пенсії працюючим пенсіонерам і тим, кому за 80

У квітні перераховано пенсії працюючим пенсіонерам і тим, кому за 80

З 1 квітня поточного року згідно частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» проведено перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам. Перерахунок проведено автоматично без додаткового звернення особи до органів Пенсійного фонду. Цей перерахунок проведено тим особам, які на 1 березня 2020 року продовжували працювати та набули страховий стаж не менше як 24 місяці після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Розмір пенсії визначено індивідуально, в залежності від тривалості страхового стажу та заробітної плати.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року за №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» з 1 квітня 2020 року пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, до пенсій встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 гривень.

Якщо після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає 2600 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків.

Компенсаційну виплату отримуватимуть пенсіонери, у яких пенсія не перевищує 9205 гривень. Водночас, після встановлення такої виплати пенсія не може бути більше зазначеного розміру. Крім того, для громадян старше 80 років, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, мінімальна пенсійна виплата не може бути меншою, ніж 2600 гривень. Відповідна щомісячна компенсаційна виплата буде встановлюватися й іншим пенсіонерам після досягнення ними віку 80 років.

Шановні пенсіонери! Звертаємося до вас з переконливим проханням без нагальної потреби не виходити з дому, не ризикувати своїм здоров’ям і життям. Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку, пенсію буде зараховано на ваш рахунок у банку, а тим, хто обрав АТ «Укрпошта», пенсії доставлять листоноші додому. Бережіть себе – збережете Україну!

За більш детальною інформацією можна звертатися за телефоном «гарячої лінії» Бродівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області 2-67-11.

С.БУТИНСЬКА,
начальник Бродівського відділу обслуговування громадян
(сервісний центр) ГУ ПФУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *