Додому > Новини > У Буську відкрили сучасний завод з виробництва кормових добавок

У Буську відкрили сучасний завод з виробництва кормових добавок

23 червня у Буську урочисто відкрили перший в Україні завод з переробки відходів тваринництва на високопротеїнові кормові добавки. Власником підприємства є українська компанія з іноземними інвестиціями «Фіднова».

Будівництво заводу розпочалося наприкінці 2019 року. Його вартість тоді оцінювали у 20 млн доларів США (545 млн грн за чинним курсом). Завод «Фіднова» є інвестиційним проєктом групи компаній «Ефективні інвестиції» в партнерстві з нідерландською компанією «Mada Participations B.V.» та компанією «UMG Investments». На заводі вироблятимуть високопротеїнові кормові добавки, зокрема м’ясо-кісткове, кісткове і пір’яне борошно, а також тваринні жири, що використовують для виготовлення кормів для свійських і хатніх тварин.

Особливо важливо те, що підприємство надаватиме послуги зі збирання та транспортування рештків (нутрощі, кістки і навіть пір’я) сільськогосподарських тварин із птахофабрик, м’ясокомбінатів та забійних цехів для подальшої переробки. Для екології регіону – це великий плюс. Планується, що завод розв’яже проблему незаконного захоронення відходів та несанкціонованої утилізації відходів м’ясопереробної галузі. Діятиме цілодобова система логістики, що прийматиме дзвінки на забір сировини. Представники компанії уточнили, що виробничий процес відбуватиметься без контакту сировини та продукції з навколишнім середовищем.

Потужність заводу «Фіднова» – понад 220 тон сировини за добу. Щодня з конвеєрної лінії сходитиме до 90 тон готової продукції. У перші місяці на заводі працевлаштують 60 працівників. Як запевнили керівники підприємства, виробничий проєкт розроблений з урахуванням вимог міжнародної сертифікації, а це означає, що компанія зможе експортувати свою продукцію у будь-яку країну.

Особливий наголос керівники заводу роблять на очисних спорудах, у будівництво яких вкладено 2 мільйони доларів США. Звичайно, масштаби очисних вражають! Загальний об’єм резервуарів складає 5 тисяч кубометрів. У фундамент об’єкту залито близько 600 кубометрів бетону. Тут встановлено найсучасніші очисні системи, використовують передові технології, що захищають не тільки воду, але і ґрунт, повітря та здоров’я людей. Загальна площа очисних споруд – 2 000 кв. м, біофільтра – 500 кв. м. До сучасної двоступеневої очистки щомісячно надходитиме 13-14 тис. кубометрів води. Такого обсягу вистачило б приблизно на 5 басейнів олімпійського класу. Високоефективне обладнання та технології, постачальником яких є європейська компанія, позбавлять воду від азоту, фосфатів, жиру та інших технологічних домішок. Загальна площа заводу складає 11,1 тис. кв. метрів. Головний виробничий комплекс – 6,7 тис. кв. м. Завод оснащений сучасним обладнанням зі США. І, як розповідають, на нього чекали півроку.

«Завод «Фіднова» перероблятиме сировину від зовнішніх постачальників, що є унікальною особливістю нашого підприємства, тому що цього не робить більше ніхто в Україні, якщо брати до уваги високий рівень міжнародних стандартів переробки, яких дотримуємося ми. І це робить нас першими за можливостями, обсягами переробки і виготовлення готової продукції. Наш підхід – підхід сталого розвитку, спрямований на створення ресурсів, а не їх виснаження», – зазначив під час презентації мажоритарний інвестор заводу Ігор Ліскі, голова наглядової ради групи компаній «Ефективні інвестиції».

Як сказав директора заводу Андрій Огороднік, зараз розпочинається проробляння першої виробничої лінії, а на початку липня «Feednova» запустить в експлуатацію енергообладнання та інфраструктуру заводу. За його словами, отримувані під час переробки високопротеїнові кормові добавки є ключовим компонентом сухих кормів для домашніх тварин (Pet food), комбікормів для с/г тварин. Вони також можуть використовуватися у хімічній промисловості і для виробництва біодизелю.

Андрій Огороднік наголосив, що «Фіднова» позбавить тваринницькі компанії в радіусі 120-130 кілометрів від Буська необхідності утилізувати відходи тваринного походження, оскільки у зазначеному регіоні компанія вивозитиме охолоджену сировину від постачальників за допомогою власного автомобільного парку. Він уточнив, що всі обслуговуючі автомобілі герметичні й оснащені маніпуляторами для автономного збору сировини на точках завантаження.

«Ми розвиваємо напрям переробки відходів понад вісім років. До сьогодні ми були присутні у переробці відходів у вигляді нашої портфельної компанії Recycling Solutions у металургійній, вугільній і теплоенергетичній галузях. Від сьогодні у нас є новий напрям переробки – агропродукція», – повідомила Надія Казначеєва, керівник з інвестицій UMG Investments, частка якого у запущеному проєкті становить 10%.

Про важливість інвестиційних проєктів і створення для їх реалізації сприятливих умов говорив під час відкриття заводу голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«На сьогодні Львівщина входить у ТОП-6 областей України із залучення інвестицій та в ТОП-8 по легкості ведення бізнесу. Вигідне географічне розташування, зміни у законодавстві, а також потужний трудовий потенціал дозволяють промоціювати Львівщину як регіон зі сприятливим інвестиційним кліматом, де бізнесу допомагають розвиватися і де культурна спадщина щороку приваблює тисячі туристів. Розвиток підприємництва Львівської області є одним з ключових критеріїв, що визначають область як сильний і розвинутий регіон з високою інвестиційною привабливістю. Надзвичайно важливо залучати на територію Львівщини підприємства агропромислового сектору, що діють за високими стандартами, створюють високотехнологічні виробництва з дотриманням ветеринарно-санітарного контролю та підкреслюють важливість екологічної безпеки регіону», – зазначив очільник області.

Чин освячення нового підприємства здійснили священики Петро Салабай (ПЦУ) та Михайло Смачило (УГКЦ).

Для всіх учасників відкриття відбулася екскурсія виробничими приміщеннями. Зараз на заводі «Фіднова» ще тривають пусконалагоджувальні роботи, після їхнього завершення запустять його першу чергу. Наразі на підприємстві працюватиме близько 60 людей. У подальшому виробництво планують розширити, відповідно й збільшити штат до 120 працівників.

Відкриття заводу «Фіднова» у Буську стало місцем проведення панельної дискусії «Перспективи розвитку сільського господарства в Україні. Чи можливий сталий розвиток тваринництва?», в якій взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифровізації, цифрової трансформації Тарас Дзьоба, заступник міністра, керівник ТОВ «ЕФІ Груп» Олег Прохоренко, керівниця департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА Тетяна Гетьман та генеральний директор компанії «Recycling Solutions» Дмитро Ануфрієв. Як повідомив Олег Прохоренко, завод у Буську є першою ластівкою і незабаром «Фіднова» з’явиться і в центральній Україні.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Більше фото на нашій сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *