Додому > Актуально > У Бродах вшанували пам’ять видатного земляка

У Бродах вшанували пам’ять видатного земляка

Минулого тижня на Бродівщині відбулися урочис­ті заходи з нагоди 100-ї річниці від дня народження головного ідеолога УПА, полковника, керівника Головного осередку пропаганди Проводу ОУН, заступника Голови Генерального Секретаріату Української Головної Визвольної Ради, начальника політвиховного відділу Головного військового штабу УПА, редактора та автора багатьох підпільних публікацій, уродженця Шнирева Петра Федуна – Полтави.

Біля пам’ятника видатному нашому земляку відбулося громадське віче за участю представників районної, міської влади, родичів, працівників підприємств, установ та організацій, учнівської молоді, членів РО «Братство вояків ОУН-УПА», «Товариство політв’язнів і репресованих», громадськості міста.

Поминальний молебень за загиблими учасниками національно-визвольних змагань відслужив отець Тарас Дзьоба. Звертаючись до присутніх, священик наголосив, що для того, щоб боротися за волю України, необхідно було мати не тільки силу тілесну, але й велику силу духу. Такі патріоти як наш земляк Петро Федун (Полтава) є для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину і як потрібно за неї боротися.

Голова райдержадміністрації Ігор Криськів у своєму виступі провів паралель між нашим героїчним минулим і сучасністю. «Нещодавно ми вшановували пам’ять новітніх Героїв. Чи має сьогодні наше перебування тут, біля пам’ятника Петру Полтаві, зв’язок з тими подіями, що відбулися? Звичайно, так!».

Голова «Братства вояків ОУН-УПА» Михайло Залещук зачитав імена тих учасників національно визвольних змагань, які відійшли у вічність від 1990 року. Хвилиною мовчання вшанували учасники мітингу пам’ять тих, хто віддав життя за незалежність України.
Про те, що родина гордиться і свято шанує пам’ять Петра Федуна (Полтави), сказала його родичка Оксана Мариняк. Вона також зазначила, що минулого року їм вручили нагороди «Полтави», які вони будуть берегти і передавати наступним поколінням в родині як найціннішу реліквію.
Закликав пам’ятати, якою ціною дісталася нам незалежна Україна і свято берегти пам’ять про українських патріотів голова «Братства вояків ОУН-УПА» Буського району Мар’ян Длугош.

Вірш-посвяту Петру Полтаві прочитав член Національної спілки журналістів України Микола Шуневич.

Представники влади та учасники громадського віче поклали до пам’ятника квіти та запалили лампадки. Завершився захід, який провела бібліотекар Бродівської центральної районної бібліотеки Олена Підгірняк, спільним виконанням духовного гімну «Боже великий, єдиний».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *