Додому > Новини > У бродах відновлюють роботу заклади дошкільної освіти

У бродах відновлюють роботу заклади дошкільної освіти

Ці життєрадісні дівчатка і хлопчики на святковій міській площі – брідські дошкільнята ще до того, як пандемія COVID-19 не змінила звичний ритм життя кожного з нас. Загроза коронавірусної інфекції і кількамісячний карантин обмежили і дитячий світ «дім-садок» лише домом, позбавили дітей спілкування з ровесниками, вихователями-наставниками, навчальних занять, прогулянок, ігор і т.д. І діти, і батьки, багатьом з яких доводилося справді непросто поєднувати догляд за своїми дошкільнятами, яких ні на кого було залишити, з працею, з нетерпінням чекали, коли ж «пом’якшення карантину» дійде до закладів дошкільної освіти (ЗДО) у Бродах і вони нарешті відновлять роботу. От саме про це – коли ж і як це буде, й розповідає сьогодні на прохання журналіста Галини ПЕТРУСЬ начальник відділу освіти райдержадміністрації Микола СТОРОЖУК.

– На останньому засіданні районної комісії ТЕБ та НС було прийнято рішення про відновлення роботи ЗДО району з 14 липня, а прийом дітей – з 1 серпня. До 14 липня Бродівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області (начальник Ігор Мартинишин) спільно із спеціалістами відділу освіти РДА та завідувачем Бродівського міжрайонного відділу ДУ ЛОЛЦ МОЗ України Василем Шевчуком з метою збереження здоров’я дітей та недопущення погіршення епідеміологічної ситуації провели комісійне обстеження закладів дошкільної освіти міста щодо їх готовності до функціонування в умовах карантину. Члени комісії відзначили, що в усіх п’яти міських закладах дошкільної освіти проводилися ремонти. Кожен з них забезпечений безконтактними термометрами для вимірювання температури тіла та контактними термометрами із забезпеченням їх дезінфекції. Правда, у не достатній кількості дезінфекційних засобів та засобів індивідуального захисту. Для медичних та інших працівників ЗДО було проведено відповідне навчання-інструктаж щодо роботи в умовах карантину та дотримання всіх протиепідемічних вимог і самоізоляції при виникненні симптомів респіраторних захворювань.

Дошкільнята, які прийдуть у свої заклади дошкільної освіти, мабуть, не одразу впізнають їх. Адже у групах зроблена відповідна, з врахуванням, як того вимагають заходи безпеки, соціальної дистанції, перестановка меблів, прибрано килими, м’які іграшки і т.д.

Відділ освіти рекомендував директорам ЗДО обмежити кількість дітей у групах, виходячи з можливостей забезпечити належні протиепідемічні умови і контроль за їх дотриманням. Допускається також створення тимчасових груп для дітей, батьки яких працюють і не мають можливості доглядати за ними вдома.

Хочу звернути увагу і на те, що у зв’язку з необхідністю дотримання соціальних дистанцій, в т.ч. і при організації харчування дошкільнят, ЗДО не мають можливості забезпечити повноцінне наповнення усіх груп в умовах карантину. А відновлення освітнього процесу в ЗДО відбуватиметься з понеділка, 3 вересня, в міру наповнення груп, правда поки що у міських закладах дошкільної освіти.

На жаль, поки що жоден із ЗДО, підпорядкований сільським радам, не забезпечений повністю протиепідемічними засобами, термометрами і т.д.. Проблемним залишається придбання таких засобів і для дошкільних підрозділів НВК району.

Діти підуть у «свої дитсадки», а карантин хоч і пом’якшений, триває. Пам’ятаймо про це та про необхідні заходи безпеки, особливо, коли йдеться про дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *