Додому > Новини > Тричі освячена…

Тричі освячена…

Селище Підкамінь здавна було і є потужним духовним центром, славиться багатьма своїми святинями. Недавно тут, у Хрестопроісходженському монастирі Студійського Уставу, з’явилася ще одна старовинна ікона «Під Твою милість». Під час Архиєрейської Божественної Літургії, яку звершив владика, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Петро Лоза, було освячено цю старовинну ікону Пресвятої Богородиці. У цьому урочистому богослужінні взяв участь протоігумен отців-студитів ієромонах Йона з Унівської лаври, співслужили підкамінський декан УГКЦ о. Михайло Бакай та священики деканату.

Це було особливе духовне дійство, на яке зібрався не лише християнський люд з усіх околиць, численно, зокрема, була представлена громада УГКЦ с. Стиборівка. І не випадково. Адже освячувалася ікона, біля якої майже 70 років у своїй церкві молилися мешканці Стиборівки.

Як розповів отець-декан Михайло Бакай, в історії появи цієї ікони є ще багато білих плям. Відомо, що ще у 1943 році ікона «Під Твою милість» була відреставрована, вдруге освячена єпископом Яном Твардовскі (про це є запис на її зворотній стороні) і, очевидно, була передана у церкву с. Стиборівка.

Коли почалося відродження монастиря у Підкамені, то його монахи почали збирати церковні речі, ікони та ін., аби наповнити зруйновані і голі стіни монастиря. Тоді, десь у 2008 році, й передали його тодішньому настоятелю отцю Методію старовинну ікону й почалася її друга реставрація львівськими митцями. Але о. Методій відійшов у вічність і ця справа затягнулася. Іконою почав опікуватися о. Андрій. І з Божою поміччю оновлена святиня втретє освятилася вже у монастирі.

Звертаючись з проповіддю до присутніх на Архиєрейській Літургії у Підкамені, владика Петро сказав слова, які, впевнена, запали в серце кожному, хто у цей день був у монастирі.

«Сьогодні, коли бачимо цю старовинну ікону, на якій Богородиця вказує на Спасителя, вона звертається і дивиться на кожного з нас. Перед нею молилися тисячі людей, які випрошували ласк для себе, близьких та рідних. Вона була джерелом Божої ласки і віри для тих, хто стояв перед нею. Господь дозволив, щоб вона була відреставрована, і ми можемо випрошувати перед нею Божої ласки. У молитві зароджується віра і ми віримо, що Пресвята Богородиця зуміє кожного з нас надихнути і провадити».

Тож, під Твою милість прибігаємо, Пресвята Богородице…

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *