Додому > Новини > Система «павук» допомагатиме дітям з особливими потребами

Система «павук» допомагатиме дітям з особливими потребами

Бродівський районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю надає реабілітаційні послуги дітям від 0 до 18 років. Основні види – фізична та соціальна реабілітація. Як зазначає директорка центру Ганна Валько, основне завдання працівників, щоб після відвідування їхнього закладу дитина змогла відвідувати і дошкільний навчальний заклад, і загальноосвітню школу.

– Саме цим займаються логопед Ірина Приймак, психологиня Мар’яна Захарчук, педагоги Наталія Петручок і Мар’яна Ковальчук, медсестра з масажу Світлана Голенц, реабілітолог Олександр Садовніков, – говорить Ганна Валько. – На даний час наш заклад відвідує 30 дівчаток і хлопчиків з міста і району. Дітки у нас різні, є дуже важкі, які не можуть перебувати в здоровому оточенні. Ми напрацьовуємо з ними соціально-побутові навики, щоб дитина не боялася, могла контактувати з іншими.. Соціальні реабілітаційні програми у центрі тривають круглий рік за потребою клієнта.

1 вересня у реабілітаційному центрі відбулася презентація універсальної кабіни для підвісної терапії WSC-4 в комплекті з розвантажувальною системою «Павук» (на фото), що призначена для проведення індивідуальної кінезотерапії. Це сучасне обладнання допоможе людям з порушеннями опорно-рухового апарату, захворюваннями хребта та суглобів покращити якість їхнього життя. Підвісна терапія сприяє зміцненню м’язів і є ефектиіною навіть у тих випадках, коли пацієнт самостійно не може рухатися в просторі. Такого ефекту досягають, застосовуючи систему підвісів, під час чого пацієнт може рухатися без страху падіння.

– Діти з церебральним паралічом дуже тяжко вчаться ходити, триматися на руках, тому що вони зажимаються, – розповідає вчитель-реабілітолог Олександр Садовніков. – Тут за допомогою системи підвісів можна розвантажити і розслабити різні групи м’язів, тим самим зменшити больовий синдром, робити з дитиною різні корегуючі вправи.

Реабілітолог з великим досвідом Олександр Садовніков, котрий вже протягом багатьох років ставить на ноги важких пацієнтів, не ховає свого задоволення від того, що у їхньому закладі з’явилася ця реабілітаційна клітка. Адже тепер перелік реабілітаційних послуг значно розширився.

Директорка Ганна Валько зазначає, що серед вихованців центру є багато з церебральним паралічом. І педагоги стикнулися з такою проблемою, що коли діти підростають вони стають важчими і це падає на руки реабілітологів. Тож стали вивчати і шукати допоміжне обладнання для реабілітації. Медсестра з масажу Світлана Галенц щоденно працює з пацієнтами, яким важко не тільки стояти, а й ходити. Тому і стала атором проєкту «Придбання реабілітаційної клітки» й подала його на участь у громадському бюджеті м. Броди. На жаль, для перемоги він не набрав необхідну кількість голосів.

– Нашому центру, звичайно, не під силу самостійно придбати таке дороговартісне обладнання, – говорить Світлана.

На допомогу прийшла Бродівська міська рада.

– Ми знаємо, що багато дітей відвідують цей заклад, тому міський голова Анатолій Белей, депутатський корпус міськради підтримали даний проєкт і виділили кошти з міського бюджету у сумі 130 тис. грн. для придбання цього реабілітаційного обладнання, – зазначає начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності міськради, депутат міської ради Ірина Олеха.

Вона щиро подякувала працівникам районного реаблітаційного центру комплексної реабілітації для дітей за їх ідею щодо надання допомоги людям з особливими потребами, а також за їх нелегку працю і відданість благородній справі надання допомоги такій категорії дітей.

Голова пайдержадміністрації Оксана Прокопець висловила слова вдячності міському голові Анатолію Белею, депутатам міськради за розуміння проблем дітей-інвалідів, педагогів, які з ними працюють, і надану фінансову підтримку для їх вирішення. Голова РДА зауважила, що можливо варто було б придбати ще одну таку реабілітаційну кабіну, адже вона стане в пригоді і людям, які перенесли інсульт. Директорка реабілітаційного центру Ганна Валько зазначає, що ця кабіна доукомплектовується. І на даний час важливіше докупити декілька поясів більших за розміром, адже в наявності є один, що розрахований на маленьку дитину, спеціальний стіл, реабілітаційні кушетки, крісла та інше.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *