Додому > Культура > Світлини з минулого – наука для майбутнього

Світлини з минулого – наука для майбутнього

Українці завжди були сильною нацією. Протягом століть у нас забирали незалежність, мову, культуру. Протягом століть наші предки боролися за вільну державу для нас. 150 років тому народився наш земляк Мирон Тарнавський – один із командирів легіону Січових Стрільців. 101 рік тому була проголошена Західноукраїнська народна республіка у Львові, 101 рік тому добровольці боронили Україну від загарбників. А 1 листопада Україна відзначає Листопадовий Чин.

Цим подіям в останній день жовтня і було присвячено відкриття банерної виставки «Українські Січові Стрільці» у виставковій залі Бродівського історико-краєзнавчого музею. Презентував виставку його директор Василь Стрільчук. Він розповів цікаву історію цих фотографій, більшість з яких походить із архіву УСС або з приватних колекцій усусів, що були викуплені Братством УСС у США. Колекція фотографій зберігалася у родині Степана Ріпецького – четара легіону УСС, який згодом жив у Нью-Джерсі (США). Після його смерті ці фотографії разом з гуманітарною допомогою із США потрапили у Броди. Завдяки Андрію Покорі ці світлини збереглися. Він також відвідав виставку і розповів, що коли побачив ці старовинні фотографії, зрозумів, що це надзвичайно цінні матеріали й віддав їх у редакцію районної газети «Голос відродження». Згодом фотографії потрапили у Бродівський історико-краєзнавчий музей.

Екскурсію провів старший науковий працівник Бродівського історико-краєзнавчого музею Андрій Корчак. Відвідувачі виставки змогли пережити події тих часів. Адже тут презентуються банери з копіями фотографій, що були зроблені під час бойових дій 1914 – 1917 років. На них зображено стрілецький побут і творчість, жінок-воїнів, лікарів, священиків. Було цікаво побачити як виглядали, як одягалися люди сто років тому. В легіоні УСС прославили себе також наші земляки з Бродів, Ясенова, Сморжева, Заболотців, Пониковиці. Виставка діятиме місяць і охочим її відвідати слід звернутися у Бродівський історико-краєзнавчий музей. Дуже важливо знати історію своєї держави, адже історія циклічна, і нині українці теж боронять свою країну, як і 101 рік тому.

Ліна ВОЙТЮК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *