Додому > Культура > Світ засіває любов’ю…

Світ засіває любов’ю…

У журналістиці я майже піввіку і тому з певністю можу стверджувати, що мені таки щастить на стрічі з яскравими, неодинарними особистостями, які збагачують цей світ щедротами душі своєї і примножують у нашому житті той позитив, який не дає занепасти людському духу. Вчителька Черницького ЗЗСО І-ІІ ст. з дошкільним підрозділом Г.А.Боднарчук – одна з них . За фахом вона – вчитель української мови і літератури, за покликом душі – самобутній поет-лірик з тонким поетичним відчуттям світу, людей, рідного слова. Слова, що виплекане розумом і охрещене серцем, – ніжного і простого, мудрого і доброзичливого, слова, що викликає цілий спектр думок, почуттів, емоцій, але ніколи – байдужості..

На фото: Г.А.Боднарчук.

Знаю цю чарівну жінку давно, знаю, як щиро кохається у рідному слові, як здавна віршує, кодуючи у поетичних рядках свої сокровенні думки і світосприйняття, такі важливі для неї і неминущі цінності – любов до рідної землі і її Творця, до матері, дітей, онуків і родинного вогнища, до українського слова і пісні, до вчительської праці, якій самовіддано присвячує себе, у прямому розумінні цих слів, ось уже 35 років. І тішуся з того, що у круговерті життя, яке не завжди стелилося барвінково, зуміла здійснити давню мрію – видати збірку власних поезій під символічною назвою «Крізь мрево літ любові поклонюсь». Ця книжечка – своєрідний підсумок прожитого і пережитого, це світ її життєвих цінностей – незрадлива любов до «отчої землі, родини, українського слова, прагнення передати їх своїм учням, спонукати їх до творчості у літстудії «Джерельце», яку веде у школі, через пізнання і збереження фольклору, звичаїв, традицій та обрядів рідної місцевості.

І цілком зрозуміло, що найперше свій творчий доробок Ганна Адамівна презентувала саме у школі, де працює і якою керує молодий директор-новатор В.І.Флорянський, бо, як стверджує, колектив теж надихає на творчість – професійний, креативний, дружний, співучий. Гостями презентації були і колеги-філологи шкіл Підкамінської ОТГ та начальник відділу освіту і гуманітарної політики Підкамінської селищної ради В.П.Ковальчук. Та це була не звичайна офіційна презентація, а щира невимушена розмова про поезію і її роль у вихованні в молодого покоління українців любові до рідної мови як основи нації і нашої державності, особливо в сучасних умовах, про талант і вірші авторки збірки «Крізь мрево літ любові поклонюсь», що якось по-особливому стали близькі усім.

Г.А.Боднарчук, привітавши усіх, зворушливо прочитала авторський твір «Моєї долі падолист», поетично окресливши свій життєвий шлях. Не було ведучих, ніхто нікого не запрошував до слова – просто говорили присутні голосом серця, натхненного поезіями, тематика яких відлунювала у промовистих назвах розділів «Українці, єднаймось!», «Все у мені і зі мною», «Споминки», «Пісенний розмай» (вірші авторки дуже мелодійні і багато з них вже стали піснями) та «На вітальній орбіті».

Невимушеній розмові сприяли й поезії, які читала і авторка, і її учні (на власний вибір) Діана Чижевська, Юлія Фандич, Христина Свобода, Ярина Тесля, Христина Пйонтик, Наталя Чижевська, Василина Чернявська, Софія Стеців, Дмитро Бугай і колеги та гості.

Презентація перетворилася у своєрідне свято талантів. Адже, як уже згадувалося, чимало поезій Ганни Адамівни стали піснями і музику до багатьох з них написав відомий піснетворець М.В.Добрянський. Під його акомпанемент у виконанні вчительського ансамблю Черницького ЗЗСО в складі його директора В.І.Флорянського, Т.І.Горчаковської, О.А.Вихрист, М.В.Павлюк, М.А.Шаповал прозвучали пісні «Черницька наша школо», «Про рідне село», «Перша вчителька», «У весни попросім, «Повстанська пісня». А ще – пісні-сюрпризи, які виконував М.В.Добрянський і які так легко лягали на серце, що їх підхоплювали усі присутні.

Зворушливим моментом зустрічі стали родинні вітання. Адже на поетичний бенефіс до Г.А.Боднарчук з її рідного села Голубиця прибули найдорожчі родаки – 80-річна мама Надія Шкода, яка й донині не втратила навиків кращої сільської коровайниці і привезла дочці з цієї оказії справді прекрасний коровай, двоюрідна сестра Надія Марет та племінниця Соломія Демчук, які вітали Ганну Адамівну квітами з материнського квітника. І, звичайно, син Іван, який створив коротку презентацію світлин шкільних буднів, невістка Оксана, онуки Даринка і Сашко, які дякували мамі і бабусі за любов і ласку, за талант і вміння радувати ним людей.

«Струнами своєї душі Ви торкнулися наших душ. Нас надихнув Ваш творчий неспокій. Ви засіваєте світ любов’ю і від Вашого поетичного слова він стає світлішим, добрішим. Вмієте достукатися до кожного серця – низький уклін Вам за це…» – так оцінили поетичний деб’ют Г.А.Боднарчук її колеги-філологи Г.В.Хижук з Підкамінського ОЗ ЗСО І-ІІІ ст., Р.С.Демчук з Накваші, О.М.Криштинюк з Нем’яча, О.Я.Молінська з Поповець та вчитель місцевої школи Л.А.Клочкова, яка прочитала і свою поезію.

Начальник віддалу освіти і гуманітарної політики Підкамінської селищної ради В.П.Ковальчук привітала Г.А.Боднарчук з такою пам’ятною подією, вручила подарунок, поділилася спомином пам’яті про спільне навчання у Бродівському педучилищі, відзначивши, що вірші Ганни Адамівни не можна читати без трепету серця і побажала не переставати творити.

– Черницькій школі, учням пощастило з таким прекрасним педагогом як Ганна Адамівна Боднарчук. Вона – вчитель вищої категорії, вчитель-методист і самобутня поетка, а головне – діти з нею на одній хвилі, – сказала консультант Бродівського ЦПРПП Л.В.Заяць, – і ця зустріч налаштовує всіх нас на творчу хвилю.

Директор навчального закладу В.І.Флорянський та його заступниця О.С.Дичик подякували Г.А.Боднарчук за її творчу працю на освітянській ниві і в царині поезії, за те, що вміє достукатися до кожного серця, а гостям – за те, що так прихильно сприйняли поетичний деб’ют їх колеги. Завершилася поетична імпреза на ліричній ноті. Р.С.Демчук та М.В,Добрянський подарували Г.А.Боднарчук власну деб’ютну пісню «Музика», а для її мами усі присутні піднесено заспівали своєрідний гімн материнській любові – пісню «Рідна мати моя…».

Дякуючи товариству за щире пошанування її творчості, Г.А.Боднарчук сказала:

– Живу, працюю і віршую завдяки дітям, школі, колегам і рідним, і по-іншому жити не можу…

А мені хочеться доповнити цю фразу – і завдяки любові, якою ця вразлива і водночас сильна жінка засіває світ довкола себе.

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *