Додому > Культура > Свято народної пісні

Свято народної пісні

Літо… Для педагогів і учнів – час відпочинку, шкільних канікул. Але і в цей час з ініціативи вчителів шкіл Підкамінської селищної ради відбуваються цікаві культурно-масові заходи. Зокрема, вчитель зарубіжної літератури Підкамінського ОЗ ЗСО І-ІІІ ст. М.Квасюк разом із своїми вихованцями у бібліотеці смт Підкамінь організувала зустріч поколінь (бабусі, батьки, діти, онуки) «Рідна пісня – душа українського народу».

Учні зворушливо розповідали про українську народну пісню, яка живить серце, піднімає дух і залишає своєю незрівняною красою щось невмируще у пам’яті. Школярі прекрасно виконували пісні, які здавна шанувалися в народі, які співали їхні бабусі і дідусі, мелодії своєї місцевості. Ці пісні вдало поєднувалися з цікавими розповіддями бібліотекарів Л.Федунець та М.Бендюк.

Звучала у цей день і авторська пісня у виконанні музичного керівника селищного Народного дому І.Семенюка.

«Така співпраця об’єднує три гілки: навчальний заклад – бібліотеку – Народний дім і саме завдяки такій співпраці й буде жити і передаватися від покоління до покоління один із наших прекрасних духовних скарбів – народна пісня», – наголосила начальник відділу освіти і гуманітарної політики Підкамінської селищної ради В.Ковальчук. – Ми маємо знати, пам’ятати і передавати дітям та онукам, що народна пісня – це биття серця кожного українця. Наш народ оспівував у своїх піснях все, що бачив, чув, відчував, що тішило і боліло, що тримало на силах у лиху годину і примножувало радість у щасливі миті».

Тому й звучали на святі пісні про вишитий рушник, сонце, зорі, квіти, вербу і калину, звитяжну боротьбу заради миру і незалежності своєї держави, про кріпацтво і волю, хвилювання наречених перед весіллям і сучасних героїв – кожна життєва та історична подія оспівана по своєму. «То ж хай живе народна пісня поміж нас від віку і довіку!», – бажали учасникам зустрічі її організатори.

У цьому величному святі пісні взяли участь директор Підкамінського ОЗ ЗСО І-ІІІ ст. І.Веремчук, її заступниця Г.Хижук, спеціаліст відділу освіти і гуманітарної політики Підкамінської селищної ради І.Блюй, вчитель географії Підкамінського навчально-реабілітаційного центру С.Кутняк.

А в ці дні у Підкамінській ОТГ активно готуються до 30-річчя Незалежності України.

НАШ КОР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *