Додому > Спорт > Спорт загартовує характер і волю

Спорт загартовує характер і волю

Сучасні діти змінили ігри на подвір’ї на спілкування в месенджерах, а м’яч – на смартфон. За таких умов уроки фізкультури мають додаткову місію – не просто двічі-тричі на тиждень змушувати школярів рухатися, а й заохотити та призвичаїти їх до фізичної активності, здорового способу життя та піклування про своє тіло.

Саме над цим наполегливо працює вчитель фізичної культури ОЗ «Бродівська ЗОШ I-III ст. №3» Роман Васильович Сурмай. Отож, для своїх вихованців щодня шукає щось нове, що могло б їх зацікавити. А вони – сучасні школярі – дуже вимогливі. На моє запитання чи охоче діти займаються до фізкультурою, вчитель відповідає:

–Тут дуже багато залежить від учителя, з якого учні беруть приклад. Тож на уроках треба не просто розповідати дітям, що робити, а грати з ними в усі ігри та виконувати вправи разом. Я дуже люблю дітей. Напевно це мені передалося від мами Лесі Павлівни Сурмай, яка уже дуже багато років працює у дитячому садочку і віддана своїй справі. Особливо цікаво спостерігати як вони радіють, коли виграють естафету і також ділити з ним цю радість.

Спорт Роман любить з самого дитинства. Тож після закінчення школи довго не роздумував, а вступив до Тернопільського педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка на спеціальність тренер-вчитель фізичної культури. Ще студентом грав за ФК «Тернопіль», а тепер у Бродах – за ФК «Богун». Добрими словами згадує вчителів віктора Юліановича Лисунця, Юрія Богдановича Сурмая. Роману 24 роки, звертаючись до своїх ровесників, та учнів каже:

– Не треба бути лінивими, потрібно тримати себе у спортивній формі. Спорт – це сила, здоровий дух, невичерпне джерело життя і краса. Спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *