Додому > Культура > Шукаємо нові форми і методи спілкування з людьми

Шукаємо нові форми і методи спілкування з людьми

Карантинні пом’якшення у нашому районі через нестабільну епідситуацію із COVID-19 зупинилися поки що на першому етапі і культурно-масові заходи у закладах культури ще не проводяться. Але, як вважає директор районного Народного дому Марія Пишна, карантин – це не привід сидіти, склавши руки. Наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ поцікавилася у неї, чим же займалися культпрацівники району і, зокрема РНД, у цей карантинний період. І ось що розповіла М.М.ПИШНА:

– У період карантину, звичайно, змінився формат роботи, довелося дещо перебудувати свою діяльність, шукати нові форми і методи спілкування з людьми.

Коли були обмежені можливості перебування великої кількості людей у приміщенні, наші працівники займалися впорядкуванням території, облаштуванням клумб, шиттям сценічних костюмів, готували методичні матеріали, в т.ч. і для колег з сіл району. Працювали дистанційно. Колективи малих форм (вокальні, хореографічні) проводили репетиції, готували онлайн концертні програми до державних і духовних свят, зокрема до Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля, Великодніх свят, до Дня перепоховання Т.Г.Шевченка, до Дня Матері і Дня вишиванки, слайдові презентації та ін. До Міжнародного дня захисту дітей зняли соціальний відеоролик «Маємо право», підготували яскраве відеовітання від міського голови і культ­працівників найстарішого міста Галичини – Бродів наймолодшому м. Новий Розділ з нагоди Дня міста.

 

Взагалі колективи відділу культури, молоді і спорту РДА на чолі з т.в.о. начальника Наталією Гудимою, нашого Народного дому (на фото), ЦРБ, сільських Народних домів та бібліотек працюють згідно плану, хоч довелося пристосовувати формат подачі різних імпрез, свят, подій до умов коронавірусного карантину.

Майже усі культосвітні заклади району презентують свою діяльність у карантинний період у соцмережах. Вміло це роблять культпрацівники сіл Лучківці, Підгірці, Накваша, Лешнів, Корсів, Пониковиця, Дуб’є, Черниця, які завдяки активній проєктній діяльності осучаснили свою матеріально-технічну базу. Культпрацівники також провели благодійну акцію, зібравши п’ять ящиків продуктових наборів для наших земляків-захисників, які на сході України захищають нашу державу від посягань російського агресора та наше мирне життя. До цієї акції крім РНД, долучилися наші колеги з Язлівчицької сільської ради, Комарівки, Лешнева, Королівки, Митниці.

Чимало довелося попрацювати над підготовкою матеріалів про творчі здобутки, культпрацівників, які зберігають і розвивають народну творчість на Брідщині, для нашого обласного Департаменту культури, національностей і релігій. Адже, як відомо, Мінкультури та інформаційної політики планує оцифрування аматорських колективів з метою збереження національного надбання в галузі народної творчості та існуючих на сьогодні елементів традиційної культури, в т. ч. нематеріальної культурної спадщини, як і тих, котрі нині зберігаються на старих носіях.

Маємо цікаві творчі задуми – збираємо і вивчаємо матеріали, що стосуються історії побудови і розвитку нашого Народного дому, перший камінь під який було закладено у травні 1910 року, і плануємо підготувати відеоролик. Народний аматорський художньо-просвітницький колектив «Благовіст» працює над підготовкою інтерактивної презентації щодо збереження довкілля. Готуємо матеріали для нового радіо «Броди-FM», плануємо «відкрити» радіотеатр з вистав, що їх має у своєму репертуарі наш народний аматорський театр «Пошук», зокрема «Лихо, не кожному лихо – іншому й талан», «Порвалась нитка» за творами Марка Кропивницького та Олександра Кониськіва.

Плануємо при послабленні карантину використовувати наш майданчик на відкритому повітрі для дитячих атракцій. Звичайно, його для цього треба відповідно облаштувати. Будемо цим займатися. Але є роботи, які нам самим не під силу. Надіємося на допомогу, зокрема у заміні настилу, міського голови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *