Додому > Культура > «Щедрий вівторок» сільських обнов

«Щедрий вівторок» сільських обнов

Бібліотекарка книгозбірні і директорка Народного дому с. Підгірці Катерина Довгань каже, що тиждень, який минає, для неї почався з «щедрого вівторка». Бо саме минулого вівторка у її «культурному просторі» – сільській бібліотеці з’явилася омріяна обнова – два каркасні дитячі диванчики під колір стін і стелажів. І тепер у бібліотеці ніби поселилася ніжнобузкова весна. Це справді красиве завершення чергового проєкту, завдяки якому Катерина Довгань виграла міні-грант від «Goodacity» у сумі 2022 грн – як дзеркальне відображення нинішнього року. Замовила для своєї книгозбірні оті дитячі диванчики і «Укрпошта» доставила їх у вівторок.

Завдяки активній проєктній діяльності і з допомогою Заболотцівської сільської головині Марії Дискант, яка любить повторювати, що під лежачий камінь вода не тече й завжди допомагає тим, хто не є тим «лежачим каменем», Катерина Довгань зробила ремонт у бібліотеці, оновила меблі, оргтехніку і вже має у «своєму комп’ютерному центрі» 6 сучасних «компів», ввійшла у десятку Топ-десять бібліотек Львівщини.

Нині планує провести майстер-клас з юнацтвом до Дня закоханих, аби посидіти на зручних обновках і скласти подяку «Goodacity». Каже, що різні майстер-класи – вдячна й ефективна форма роботи з сільською молоддю, особливо під відкритим небом у теплу пору року. Улюблені локації – біля Підгорецького замку, монастиря, в районі Городища та в інших мальовничих місцях, на які багаті Підгірці. Зручно буде на диванчиках і членам гуртка з вивчення англійської мови, який працює при бібліотеці на волонтерських засадах.

На її сторінках в мережі хтось називає Катерину Довгань живчиком, хтось лисичкою. І їй це личить, бо Катерина Довгань справді культпрацівник за покликанням: життєрадісна, комунікабельна жінка завжди налаштовує людей на добрий настрій, а це особливо важливо в наш час. А головне, мабуть, те, що Катерина Довгань за 30 років праці на нелегкій у всі часи ниві культури не розлюбила свою професію і це чи не найважливіше джерело її натхненного прагнення – працювати для людей і рідного села.

Галина ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *