Додому > Новини > «РОБИМО ВСЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ УБЕЗПЕЧИТИ НАШИХ МЕДИКІВ ВІД МОЖЛИВОГО ЗАРАЖЕННЯ COVID-19»

«РОБИМО ВСЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ УБЕЗПЕЧИТИ НАШИХ МЕДИКІВ ВІД МОЖЛИВОГО ЗАРАЖЕННЯ COVID-19»

Цьогоріч у святкування Великодня свої корективи внесла пандемія COVID-19. Чи дотримувалися рекомендацій душпастирі і парафіяни, як пройшли святкові Богослужіння і чи зафіксували порушників перебування у громадських місцях у ці дні у місті та районі, а також про те, чи забезпечені медики району необхідними засобами індивідуального захисту, розповідає голова Бродівської райдержадміністрації Оксана ПРОКОПЕЦЬ.

– Як пройшли Великодні свята на Бродівщині? Чи були порушення карантину?

– На період Великодніх свят усі відповідальні служби району перебували в режимі підвищеної готовності. Напередодні ми неодноразово зустрічалися з керівниками правоохоронних органів та ДСНС, деканами церков різних релігійних конфесій та священнослужителями. Основною метою цих зустрічей було обговорення спільних дій під час святкування Великодня в умовах карантинних обмежень. Важливо було попередити громадян про небезпеку поширення коронавірусної інфекції. Тож на Бродівщині були зміни у проведенні передвеликодніх та пасхальних обрядів.

Головне – більшість наших мешканців усвідомили, що ми пропускаємо ці традиційні обряди святкування лише у цей період, коли здоров’я значно важливіше. Правоохоронці Бродівщини не зафіксували жодного випадку порушення карантину.

Дякуємо настоятелям храмів за духовні настанови та слова підтримки, звернені до вірян, а також і тим свідомим громадянам, хто дослухався до рекомендацій та залишався у святкові дні вдома.

– Яка зараз ситуація в районі з респіраторними захворюваннями? Чи були підозри на COVID-19 у Бродівському районі?

– Станом на ранок 23 квітня до Бродівської центральної районної лікарні з підозрою на захворювання COVID-19 ніхто не звертався. І, як раніше зазначалося, усі попередні підозрілі випадки не підтвердилися.

– Як працюють контрольно-санітарні пости на виїзді з Бродівського району? Чи були виявлені хворі під час перевірок?

– З 9 квітня на в’їздах та виїздах з Бродівщини на на межі Тернопільської та Рівненської областей встановлено стаціонарні карантинні контрольно-пропускні пункти. Там здійснюється безконтактне вимірювання температури і, на щастя, надзвичайних випадків не зафіксовано. Працівники поліції, ДСНС, Нацгвардії та медики відповідально поставилися до виконання своїх завдань та продовжують працювати, контролюючи стан здоров’я подорожуючих.

– Яка Ваша думка щодо продовження карантинних заходів на території України?

– Насамперед ми усі маємо усвідомлювати, що карантин це не чиясь забаганка чи примха. Карантин – це вимушений захід задля збереження життя і здоров’я наших громадян. Ще раз наголошу, що дотримання карантинних заходів під час Великодня запобігло різкому поширенню коронавірусу, але повністю загроза не зникла. Тому вважаю, що продовження карантину – правильне рішення, враховуючи, що будуть пом’якшені обмеження, якщо кількість інфікованих не зростатиме. Проте потрібно розуміти, що це пом’якшення залежить від загальнодержавної ситуації.

– Чи зараз проводиться експрес-­тестування на Бродівщині і чи достатньо тестів?

– Так. У Бродівському районі продовжується експрес-тестування на коронавірусну інфекцію. Тестуються громадяни, які перебувають у потенційній зоні ризику. Проводиться тестування серед військовослужбовців, працівників поліції та Бродівського військкомату. Загалом уже здійснено понад 600 тестів, всі вони негативні. На сьогодні, експрес-тестів є вдосталь, у Бродівській центральній районній лікарні їх є майже 500. Тож зараз ведемо роботу з підприємцями, які провадять свою господарську діяльність, працівниками супермаркетів та аптек на предмет експрес-тестування. Це саме ті категорії громадян, які найчастіше контактують з великою кількістю людей і можуть безкоштовно протестуватися.

– На даний час прослідковується велика кількість інфікованих на коронавірус медичних працівників. Як забезпечені захисними засобами медики Бродівщини?

– Бродівська райдержадміністрація без затримок здійснює фінансування усіх запитів Бродівської центральної районної лікарні щодо придбання необхідних засобів індивідуального захисту для наших медиків – це маски, респіратори, окуляри, костюми.

Окрім того, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин постійно підтримують наших лікарів. Відтак, цими днями з їх ініціативи у районну лікарню для потреб лікарів були передані засоби індивідуального захисту та дезинфікуючі речовини, що використовуватимуться у відділеннях нашої лікарні.

Хочу запевнити, що ми намагаємося максимально укомплектувати нашу лікарню і робимо все для того, щоб убезпечити наших медиків від можливого зараження COVID-19.

Розмову вела
Н.ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *