Додому > Новини > Робота комунальників нелегка і потрібна

Робота комунальників нелегка і потрібна

Праця цих людей, можливо, на перший погляд непомітна, утім без неї не обійтися. Працівники комунальних служб з ранку до вечора, у будь-яку пору року та доби дбають про чистоту вулиць, благоустрій прибудинкових територій. Завдяки їм в оселі українців потрапляють тепло і вода, газ та світло, облаштовуються вулиці, розквітають парки і сквери. Робота комунальників нелегка і часом невдячна. До них звертаємося повсякчас: коли потече кран, «виб’є» світло тощо. І вони приходять нам на допомогу. Саме працівники комунальної сфери, зокрема комунального підприємства «Броди», роблять усе, щоб життя кожного з нас було зручним та безпечним.

Ці люди обрали одну з найважчих професій, у них немає часу на відпочинок, у будь-який сезон завжди є робота. Взимку – це прибирання снігу, підтримання доріг, тротуарів у безпечному стані. Навесні – прибирання від бруду й сміття, що нагромадилося взимку. Влітку – косіння трави, догляд за квітами та насадженнями, ремонт вулиць, обслуговування зливових систем. А осінь – не менш складна пора, особливо для двірників, яким доводиться вручну збирати й вантажити тонни опалого листя. На жаль, роблять це люди переважно пенсійного або передпенсійного віку, яким конче потрібна додаткова копійка. А от молодь не поспішає на цю ділянку роботи, бо вважає її непрестижною.

Напередодні професійного свята про будні комунальників ведемо розмову з директором КП «Броди» Юрієм КУКУЛКОЮ.

– Юрію Ігоровичу, розкажіть про ваше підприємство?

– У нашому підприємстві є два відділи – дорожно-комунальний відділ, що обслуговує дороги, та відділ санітарної очистки і благоустрою міста. Працює у нас більше 70 людей. Всі вони добросовісно виконують свої обов’язки. Роботи у нас завжди багато. З настанням весни ми розпочали обстригати кущі,обрізати та зрізати аварійні дерева, очищати дороги від піску, що насипали взимку, чистимо ливневі решітки. Також ми починаємо облаштовувати вуличне освітлення. До нас доєдналися 55 сіл і об’єм робіт став набагато більшим. І якщо у Бродах з вуличним освітленням біль-менш нормально, то у селах вулиці практично не освітлені. У нас є два пріоритети – це ТПВ та санітарний стан міста і вуличне освітлення й дороги. Ще є важлива ділянка – обслуговування міського кладовища. Також зараз вирізуємо там кущі, аварійні дерева. Плануємо розробити нові місця для поховань, бо фактично кладовище майже заповнене.

– Які у Вас плани щодо благоустрою міста?

– Є багато планів і хороших ідей. Одна з них – це вирізати і викорчувати старі трухляві дерева на вулиці 22 Січня, від військкомату аж до переїзду, і цьогоріч посадити на їх місці молоді саджанці, так, як зроблено на вулицях Шевченка, Франка, Залізничній, Героїв авіаторів.

На фото: (зліва на право) працівники КП «Броди» Ігор Фандиш, Олександр Чорнобай.

– Наскільки мені відомо, донедавна мешканці, особливо з приватного сектора, не досить активно укладали угоди на вивіз сміття. Яка ситуація зараз?

– На сьогодні біля 70 відсотків мешканців уклали угоди. Але є немало таких, хто відмовляється, мотивуючи це тим, що у них немає сміття. Кажуть, що вони його спалюють і таке інше. Є такі, що заборговують оплату. На даний час заборгованість населення за вивезення ТПВ складає до півмільйона гривень. Міська рада передбачила кошти для закупівлі контейнерів і плануємо протягом 2021-2022 років у всіх селах Бродівської територіальної громади налагодити централізований вивіз ТПВ. Таким чином будемо поступово ліквідовувати всі несанкціоновані сміттєзвалища, що є у кожному селі.

– Що Ви побажаєте працівникам КП «Броди» напередодні професійно свята?

– Попереду у нас немало потрібної і відповідальної роботи, дякую кожному працівнику і колективу загалом за добросовісну працю на благо Бродівської громади, за зусилля, які вони докладають, щоб місто було чистим, охайним, безпечним, приємним і для брідчан, і для гостей. Так, наша робота не легка і не завжди гідно поцінована. Доводиться працювати і в дощ, і в сніг. Практично і вихідного люди не мають. Бажаю, найперше всім міцного здоров’я, терпіння, наснаги, сили, а також щоб люди цінували працю комунальників. Користуючись нагодою, також хочу привітати колег-комунальників Бродівщини.

Розмову вела
Н.ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *