Додому > Новини > Реабілітаційне відділення відкрили у Заболотцях

Реабілітаційне відділення відкрили у Заболотцях

У Заболотцівський територіальній громаді знову новосілля. У вівторок тут урочисто відкрили реабілітаційне відділення КНП «Заболотцівська сільська лікарня».

Фото Заболотцівської сільської ради

Як зазначає голова Марія Дискант, про це ми мріяли ще з часу закриття Заболотцівського бальнеологічного відділення у 2012. Відбулося це через оптимізацію у Бродівській центральній районній лікарні, у структурі якої була і Заболотцівська лікарня. У Заболотцях надавалися якісні послуги, лікуватися сюди озекеритом, масажами, іншими різними фізпроцедурами приїздили з усіх куточків Львівщини.

У 2015 році створилася Заболотцівська об’єднана територіальна громада і прийняла на свій баланс майно місцевої лікарні. Новостворена громада взялася за ремонт і реконструкцію приміщень сільського медичного закладу. У 2020 році тут було створене реабілітаційне відділення, але його роботу змушені були призупинити через відмову Національної служби здоров’я в укладенні угоди на надання медичних послуг та початок ремонту згідно вимог Національної служби.

– Це було дуже болюче питання і для людей, і для мене як голови громади, – зазначає Марія Володимирівна. – Працівників у березні 2020 року звільнили і поставили на облік у центрі зайнятості. Всі роботи з ремонту приміщень КНП «Заболотцівська сільська лікарня» проводилися виключно за кошти місцевого бюджету у сумі 900 000 гривень. Хочу наголосити, що ми у своїй територіальній громаді не закрили жодного ФАПу і сільська рада передбачила для них фінансування. Для того, щоб відкрити таке відділення, дуже великий перелік вимог. Я вже говорила, що легше, напевно, було у Заболотцях за свої кошти відкрити офіс Пентагону, ніж якесь лікувальне відділення. Роботи, що тут зроблені ніби й непомітні. Але витратили на це близько трьох мільйонів гривень. За ці кошти можна було б відкрити п’ять дитячих майданчиків. Але, таке відділення потрібне для людей. Ми сподіваємося на співпрацю з іншими лікарнями. У травні цього року Золочівська районна рада виділила з районного бюджету кошти у сумі 200 тис. гривень на впорядкування пандусу та закупівлю меблів для КНП «Заболотцівська сільська лікарня». Велику допомогу у ремонті лікарні надали і підприємства та організації, що працюють на території сільської ради, зокрема на придбання будматеріалів, постільної білизни тощо. Отож спільними зусиллями нам вдалося все ж втілити у життя те, що задумали. За рішенням сесії Заболотцівської сільської ради в липні 2021 року відновлено роботу реабілітаційного відділення та надано додаткове фінансування у сумі 1 900 000 гривень. Частина працівників, які були звільнені і перебували на обліку у центрі зайнятості вже прийняті на роботу, а решта будуть поновлені в процесі збільшення об’ємів медичних послуг. Професійний медичний персонал, на чолі із завідувачем відділення Миколою Колачинським, надаватимуть мешканцям громади та усім охочим реабілітаційні послуги, зокрема комплексні масажі, лікувальна фізкультура, голкотерапія, ЛФК та інше. Наші медики чітко усвідомлюють, що від якості роботи залежить і подальша доля лікарні.

Відремонтоване приміщення реабілітаційного відділення освятив місцевий парох о. Ігор Балук, а також побажав персоналу успішної роботи.

Привітав сусідів з такою гарною подією директор КНП «Бродівська міська лікарня» Мирослав Тимусь. Він також зробив акцент на тому, що задоволений тим, що на роботу все ж взяли тих працівників, яких було скорочено. Саме на збереженні робочих місць наполягала профспілка медиків у той час, коли він її очолював.

Вітаючи Заболотцівську громаду з такою знаковою подією, голова районної ради Орест Кавецький зазначив, що приємно бачити результати роботи. Адже у Золочівському районі запрацювало реабілітаційне відділення, де будуть відновлюватися люди після перенесеної хвороби, а також отримуватимуть процедури для профілактики різних захворювань. Заболотцівська сільська громада – це добрий приклад злагодженої роботи, коли усі працюють на результат, на покращення добробуту своїх мешканців. Він висловив вдячність голові громади Марії Дискант за наполегливість у досягненні поставлених завдань і побажав колективу лікарні плідної праці та процвітання.

Щиро привітав Заболотцівських медиків з таким новосіллям і голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич. Він також наголосив на тому, що спільними зусиллями вдалося здійснити такий гарний проєкт, а також закликав медичні заклади до співпраці, щоб не створювати один одному конкуренції.

Отож, реабілітаційне відділення у Заболотцях – це сучасний заклад. Звичайно потрібно ще немало закупити необхідного обладнання. Але найголовніше те, що вдалося відремонтувати приміщення. Як розповідають, тут планують вже відновити такий забутий метод лікування як озекерит, інші фізпроцедури. КНП «Заболотцівська сільська лікарня» готує пакет документів для укладення угоди з Національною службою здоров’я для надання спектру реабілітаційних послуг.

Н.ЗАБОКРИЦЬКА.

Більше фото на сторінці Заболотцівської сільської ради у Facebook.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *