Додому > Культура > «Проща до Зарваниці має особливу посвяту…»

«Проща до Зарваниці має особливу посвяту…»

Щороку у неділю, після свята Верховних апостолів Петра і Павла, відбувається загальнонаціональна проща до Зарваницької чудотворної ікони Матері Божої. Десятки тисяч вірних із різних куточків України і світу вирушають у паломництво, щоб випросити духовних благодатей.

Минулого року, у зв’язку з пандемію коронавірусу, в УГКЦ були змушені скасувати всі велелюдні прощі. Тому проща до Зарваниці у 2020 році відбулася онлайн. А цього року Зарваниця 17-18 липня знову радо приймала десятки тисяч прочан з усієї України і світу. Проща до «Українського Єрусалиму» була присвячена 425-річчю проголошення Берестейської унії та молитві за мир в Україні.

«Сьогодні дякуймо, що Бог і Богородиця вкотре привели нас до Зарваниці і подарували нам великий скарб нашої особистої живої зустрічі, яка нам так потрібна, щоб відчути себе єдиною родиною, єдиною спільнотою дітей Божих, єдиною Церквою», – сказав отець і глава Української Греко-Католицької Церкви блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю. Він привітав молодь, яка, за його словами, не злякавшись спеки й натираючи мозолі, прийшла до Зарваниці.

Саме спілкуванням з молоддю глави УГКЦ розпочалася загальнонаціональна проща до Зарваниці. На початку свого звернення до молоді Верховний Архиєпископ УГКЦ закликав згадати у молитвах усіх, хто помер від пандемії. Особливо просив молитися за медичних працівників, які віддають життя, щоб порятувати хворих.

«Особисто хочу помолитися за кожного з ваших близьких, рідних, знайомих, усіх, кого хвороба забрала у вічність. Нехай Божа втіха буде сьогодні серед нас. Нехай вони на небі єднаються з нами у прощі до Зарваниці. Особливо хочемо згадати у молитві наших воїнів, бо, крім бича коронавірусу, бич війни продовжує тяжко вдаряти по тілі нашого народу і нашої Церкви», – зазначив він.

«Приносимо сьогодні дві відкриті рани нашого народу – війну і пандемію – перед оздоровлюючі очі нашої Матінки, Пресвятої Богородиці, прославленої в Зарваницькій іконі, і просимо Її, щоб Вона разом з нами наші болі, але теж і радощі принесла до Небесного Отця», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Цьогоріч у рамках прощі відбулася уже десята зустріч «Мудра молодь питає» з Главою церкви, під час якої Блаженніший відповів на актуальні питання, зокрема, пов’язані зі станом розчарування і непевності теперішніх часів.

Увечері була звершена Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Йосафат, екзарх Луцький, а опісля, пізно ввечері, відбувся велелюдний похід паломників із запаленими свічками від парафіяльного храму Зарваниці до місця появи Богородиці, де встановлено монумент на Її честь. Процесію очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у супроводі архиєреїв УГКЦ. Тисячі вірних йшли центральною вулицею села у супроводі оркестру і співали пісню «Із Києва міста». На чудотворному місці вдарили дзвони і Глава УГКЦ розпочав Молебень до Матері Божої за заступництво і покров над українським народом у нелегкий час війни та пандемії.

Після Молебню було відслужено Панахиду за всіх полеглих захисників України у новітній війні на сході нашої Батьківщини.

Біля парафіяльної церкви проходили нічні чування, проводилася євангелізаційна програма для молоді, під час якої звучала християнська музика від гуртів «Кана» і «Kerygma Project». З духовним словом до молоді звернувся о. Ігор Махніцький.

Прочани цьогорічної прощі до Зарваниці – учасники велопрощі Ченстохова – Зарваниця, групи прочан з єпархій з усієї України, піше паломництво деяких груп тривало майже тиждень. Серед гостей прощі був і п’ятий Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною.

У неділю, 18 липня, у день свята Всіх святих українського народу, Блаженніший Святослав у співслужінні єпископів Синоду Української Греко-Католицької Церкви та численного духовенства звершив Божественну Літургію.

«Ця проща має особливу посвяту, – підкреслив у проповіді Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. – Хочемо особливо подякувати Господу за подію, що відбулася у Бересті (нині Бресті в Білорусі) 425 років тому. Наша Церква має тисячолітню історію, а 425 років тому її Київська митрополія відновила життєдайну єдність Київської Церкви із наслідником апостола Петра у Римі. Ту єдність, у якій ми були Хрещені, і яка існувала до поділу між Сходом і Заходом за часів рівноапостольного князя Володимира».

Н.ЗАБОКРИЦЬКА.

Більше фото на нашій сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *