Додому > Новини > Про виплату одноразової грошової допомоги у квітні та індексацію пенсій у травні 2020 року

Про виплату одноразової грошової допомоги у квітні та індексацію пенсій у травні 2020 року

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року за №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» у квітні п.р. передбачена виплата одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1000 гривень пенсіонерам.

Виплата одноразової грошової допомоги проводитиметься одержувачам пенсії, розмір пенсійних виплат у яких з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, суми індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року.

Зазначеною постановою з 1 травня 2020 року передбачено перерахунок пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме проведення індексації пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.

Якщо в результаті перерахунку підвищення не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

У разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу (не менше 35 років – чоловіки та не менше 30 років – жінки) не досягає 2100 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, тобто до 2100 гривень.

За більш детальною інформацією громадяни можуть звертатися за телефоном «гарячої лінії» Бродівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області 2-67-11.

О. ПОПЕЛИШИН,
заступник начальника Бродівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ ПФУ у Львівській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *