Додому > Новини > Представили старобрідського протопресвітера

Представили старобрідського протопресвітера

3 січня відбулося представлення о. Тараса Дзьоби протопресвітером Старобрідського деканату та працівником єпархіального паломницького центру «Еффата» Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ. Синкел у справах духовенства та парафій о. Володимир Коткевич, подякував о. Петру Чаплюку за сумлінну та відповідальну працю протопресвітера, яку він виконував протягом трьох років. Представляючи о. Тараса, побажав щедрих Божих дарів, щоб належно виконувати свої обов’язки для добра Церкви, народу та розвитку паломницького руху.

Протопресвітер – це пресвітер, призначений єпархіальним єпископом очолювати певний єпархіальний округ, на якому від його імені він виконує певні завдання, визначені правом.

Варто знати, що у Христовій Церкві від початку існують структури, що допомагають єпископу в його діяльності. Серед них – протопресвітер, чи, як його ще називають на теренах УГКЦ – декан.

Із правильника протопресвітера відомо, що коріння цього уряду сягає давніх-давен. Ще Лаодикійський Собор (343) у своєму Правилі 57 говорить про призначення в малих містах та селах так званих «періодевтів» (з грецької – ті, що обходять), тобто пресвітери, які були при міських єпископах і від їхнього імені обходили церкви, невеликі населені пункти єпархії, звітуючи своєму єпископу.

Загалом до Старобрідського деканату належить частина парафій міста Броди та ряд парафій району, загальною кількістю 22 парафіяльні спільноти Української Греко-Католицької Церкви. Деякі з цих парафій є більшими, як от міські храми, а деякі – меншими, наприклад, в хуторах, але в кожній з них священики ревно опікуються духовним проводом своїх вірних.

Прес-служба
Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *