Додому > Новини > Працювати є над чим

Працювати є над чим

Нещодавно в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України за підтримкою USAID, відбувся навчальний візит представників міських громад Львівщини, представників ЗМІ до міста Радехів за програмою «Маршрути успіхів» на тему «Розвиток інфраструктури в Радехівській ОТГ. Участь у цій зустрічі також взяли заступники Бродівського міського голови Роман Сподарик, Олександр Єлиневський, головний бухгалтер Ірина Олеха.

Вітаючи присутніх, виконавчий директор ЛРВ АМУ Василь Абаїмов зазначив, що децентралізація стала тим інструментом у руках громад, який може забезпечити не тільки існування територіальних одиниць, але стимулює їхній розвиток. Істотну роль у розвитку будь-якої громади відіграють спільні дії місцевого населення з обраною владою.

На фото: міський голова Радехова Степан Коханчук.

Міський голова Радехова Степан Коханчук виступив із презентацією: продемонстрував досягнення радехівської громади, поділився досвідом вирішення місцевих проблем, впровадження новацій, розповів як було «до» і як є тепер вже після об’єднання, також про переваги об’єднання, особливості життя у нових умовах та своє бачення перспектив громади, наголосивши на рівноправному розвитку територій.

С.Коханчук зазначив, що у Радехівському районі діють дві об’єднаних територіальних громади – Радехівська і Лопатинська. Радехівська ОТГ створилася 23 грудня 2018 року і до неї увійшли 9 сільських рад. Площа об’єднаної територіальної громади 294,2 км2, чисельність населення – 17769.

Міський голова наголосив, що головне для розвитку громади – це фінанси. Для цього необхідно, щоб успішно розвивався бізнес і були інвестиційні поступлення. На території ОТГ діють потужні підприємства – основні платники податків.

За невеликий проміжок часу вдалося покращити матеріальні бази бібліотек, навчальних закладів, збудувати чотири ігрових майданчики для сільських дітей, підтримати комунальні підприємства, відремонтувати дороги комунальної власності. Зокрема, на ремонт доріг у минулому році було виділено 11 млн. 406 тис. грн.

– У селах живуть люди і там також необхідно ремонтувати дороги, – наголосив Степан Коханчук.

Багато коштів виділялося на капітальні видатки і на розвиток соціальної інфраструктури. На прикладі Радехівської громади можна чітко побачити і позитивний приклад проєктної діяльності як додаткового інструменту залучення коштів.

Аналізуючи сильні і слабкі сторони, радехівський міський голова зазначив, що однією із слабких ланок є недостатня матеріально-технічна база закладів освіти та медицини, не розвинута туристична галузь.

Акцентуючи увагу на можливостях і загрозах, він зазначив, що можливості є великі. Однією із загроз назвав зростання трудової міграції і втрату трудових ресурсів, законодавчу нестабільність та політичну ситуацію.

Захід відбувався у приміщенні оновленої за кошти ОТГ бібліотеки. Тут встановили сучасні стелажі для книг, придбали нові цікаві видання, оновили меблі.

На фото: зона з м’якими подушками для читання у Радехівській публічній дитячій бібліотеці.

Побували цього дня гості Радехова і в публічній бібліотеці для дітей. Директорка КЗ «Об’єднання публічних бібліотек Радехівської міської ради» Наталя Коляда розповіла, що 1 квітня 2019 року Радехівська центральна районна бібліотека та бібліотека для дітей були реорганізовані у публічні бібліотеки, 12 сільських бібліотек-філій також стали сільськими публічними бібліотеками і увійшли до нового комунального закладу «Об’єднання публічних бібліотек Радехівської міської ради». Раніше тут були не зовсім комфортні умови – старі меблі, погане освітлення. Завдяки підтримці ОТГ багато дечого змінилося. Зокрема, з’явилася комфортна зона з м’якими подушками для читання. Тепер тут є можливість реалізовувати багато гарних ідей та проєктів. Адже популяризація книги і читання постійно потребує нових форм роботи. Отож бібліотекарі планують у цьому році реалізувати нові проєкти і придбати комп’ютерну, копіювально­-розмножувальну техніку та мультимедійне обладнання для сільських бібліотек, на що передбачено у бюджеті 393 тис. грн, для дитячої бібліотеки – інтелектуальні ігри та мультимедійне обладнання. На це заплановано 50 тис. грн.

Маршрут успіху завів учасників навчального візиту і до Радехівської районної школи мистецтв ім.Митрополита Андрея Шептицького. Директор Юрій Сухар розповів про історію її створення, її знаменитих учнів, творчі колективи. З особливим задоволенням керівник показував збудований за кошти ОТГ новий корпус школи, де створені чудові умови для занять дітей.

На фото: новозбудований корпус Радехівської районної школи мистецтв ім.Митрополита Андрея Шептицького.

Про здобутки вихованців Радехівської спеціалізованої середньої школи з поглибленим вивченням іноземної мови, її обнови розповіла директорка Алла Остапчук.

Гості також оглянули відремонтовану дорогу загального користування комунальної власності. За словами міського голови Степана Коханчука цей невеликий відрізок автошляху, трохи більше 1 км, перебував у жахливому стані. Але він виконує важливу функцію, бо з’єднує дві дороги державного значення – Луцьк – Львів і Броди – Червоноград. Цієї дороги навіть не було на карті, оскільки вважалося, що вона виконує тимчасову функцію. Але, як кажуть, ніщо не стає таким постійним, як тимчасове. Тому за кошти обласного і міського бюджетів зроблено капітальний ремонт на цій ділянці.Учасники візиту мали змогу на власні очі побачити, що вони отримають у результаті об’єднання. Як показав візит у Радехівську ОТГ, переваги об’єднання громад вагомі, оскільки приносять конкретні результати. Працювати є над чим. Але перші кроки до самостійності та успіху в Радехові вже окреслені.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *