Нещодавно у Бродах відбувся базовий тренінг Всеукраїнської програми «Молодіжний працівник» для представників Бродівської МТГ. Програма реалізується Міністерством молоді і спорту України, Державним інститутом сімейної та молодіжної політики, Ministry of foreich affaires of denmark, Програмою розвитку ООН в Україні, а також управлінням молоді і спорту Львівської облдержадміністрації. Триденний тренінг, організований відділом культури, туризму, молоді та спорту міської ради, проходив у центральній міській бібліотеці. Тренерки зі Львова та Луцька Яна Романюк і Ксенія Ємшина вчили зацікавлених працювати з молоддю.
Участь у цьому тренінгу взяли лідери та активісти громадських і благодійних організацій, які працюють з молоддю, державні службовці, відповідальні за реалізацію молодіжної політики на місцевому рівні, працівники інших організацій, залучених до роботи з молоддю, незалежно від форми власності.
Як зазначила начальниця відділу культури, туризму, молоді і спорту Бродівської міської ради Мар’яна Родін бродівчани очікують почути про практики реалізації молодіжної політики в інших ОТГ, почерпнути знання, досвід праці з молоддю, що зможуть реалізувати у своїй громаді.
Програма складалася із трьох модулів – молодіжна політика і молодіжна робота, громада і молодіжна робота в громаді; компетенції молодіжного працівника. Учасники тренінгу дізналися, хто такий «молодіжний працівник», що означає «молодіжна політика, до яких інституцій можна звертатися у своїй роботі з молоддю, яким чином формувати команду, якими якостями, навичками, компетенціями повинен володіти молодіжний працівник, щоб його робота була ефективною, яку роль відіграє молодь в ОТГ та як молодь може змінювати свою ОТГ на місцях, і що для цього потрібно робити.
Тренерка Ксенія Ємшина, яка працює у Програмі «Молодіжний працівник» з 2015 року, зазначила, що Бродівська громада однією з перших замовила тренінг для своїх активістів, котрі працюють з молоддю. Зазвичай такі навчання проходять в обласних центрах.
«Бродівська громада хоче реалізовувати молодіжну політику і починає шукати можливості, як підсилити молодіжну складову. Тут розуміють, що молодь – це вагома рушійна сила, на яку можна опертися. Цінним є те, що в громаді це усвідомлюють і починають з навчання. Адже такі тренінги дають можливість комунікувати, познайомитися, зрозуміти специфіку. Це добрий старт для налагодження співпраці та реалізації молодіжної політики», – наголосила Ксенія.
Кожен день навчання мав свою родзинку, що дало можливість обмінятися досвідом і отримати певні знання для спільної реалізації молодіжної політики.
«Потенціал нашої молоді дуже великий і хочеться, щоб вона реалізовувала його тут, в Україні, – сказала тренерка Яна Романюк. – Для цього потрібно прислухатися до молоді, чути її і разом з нею реалізовувати молодіжну роботу».
Протягом трьох днів тренерки представили слухачам все найновіше та найцікавіше, що стосується роботи з молоддю, а також кращі практики Youth Worker Ukraine. Крім набутих нових знань, кожен отримав стимул для розвитку компетенцій молодіжного працівника та визначив свій власний шлях розвитку. За результатами навчання ті, хто пройшов повний курс, отримають сертифікати державного зразка від Державного інституту сімейної та молодіжної політики. Популяризація молодіжної політики та молодіжної роботи в Україні є запорукою позитивних змін та розвитку суспільства.
Надія ЗАБОРИЦЬКА.