Додому > Освіта > Побували на Прикарпатті

Побували на Прикарпатті

Наприкінці листопада вчителі історії шкіл району взяли участь у виїзному семінарі і побували у Галичі, що на Івано-Франківщині. Це маленьке містечко, з населенням всього у 6 тисяч жителів. Але у ХІІ ст. воно було найбільш економічно розвинутим у Галичині. Його назва походить від слова «сіль», адже саме тут знаходилося перше, відоме в регіоні місце добування солі. По дорозі до Галича неможливо було проїхати повз місто Рогатин та села Крилос і Шевченкове.

Мабуть, найпопулярніше, з чим асоціюється Рогатин, – це рідне місто Роксолани або ж Насті Лісовської. Тої самої, яка стала дружиною Сулеймана І Пишного, султана Османської імперії, та головної героїні улюбленого жінками серіалу «Величне століття. Роксолана». На центральній площі міста стоїть пам’ятник цій незвичайній жінці.

У теперішньому селі Крилос колись був давній Галич. Зараз це село налічує півтори тисячі жителів. Там і живе «Галицький дракон», вмурований у стіну Успенської церкви. Скуштували педагоги і смачної води із Княжого джерела. Незважаючи на прохолодну погоду, вода була теплою.

Церква св. Пантелеймона, що знаходиться у селі Шевченкове, є єдиною, збереженою із княжих часів церквою у Галичині. На її зовнішніх стінах залишилися вирізьблені малюнки та графіті жителів тих часів, а також латинські написи. Це і є її «родзинкою».

На фото: учасники виїзного семінару відвідали відновлену вежу Галицького замку.

Остання зупинка – місто, що лежить над Дністром та пагорбами Карпат, Галич. Невеличке, але дуже комфортне та чисте. На високому пагорбі Галич-гори можна побачити відкриту панораму міста, на цьому ж пагорбі розташована і відновлена вежа Галицького замку. У минулому він служив фортифікаційною спорудою оборонного значення. У центрі міста стоїть пам’ятник королю Данилу, дуже подібний до того, що стоїть у Львові на Галицькій площі. Навпроти нього – церква Різдва Христового, на подвір’ї якої є макет давнього Галича під відкритим небом. Розділяє Галич річка Дністер, а з’єднує – пішохідний міст довжиною 300 м початку ХХ ст. Недавно тут відкрили пам’ятний знак – якір, знайдений на дні річки, що нагадує всім про те, що колись Дністер був судноплавним.

Хоч дорога у славнозвісний Галич була довгою та не дуже зручною, це зовсім не засмутило учасників семінару. Адже побачене і набуті знання допоможуть у формуванні національної свідомості школярів на уроках історії на основі краєзнавчих матеріалів. Адже саме такою була тема цього виїзного семінару.

Ліна ВОЙТЮК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *