Додому > Актуально > Пікнік на природі – привід скласти протокол

Пікнік на природі – привід скласти протокол

Сьогодні у всіх мешканців Бродівщини на устах головне питання – це карантин через загрозу інфікування і поширення COVID – 19. Про життєдіяльність району в умовах карантину та вжиття протиепідемічних заходів з метою недопущення проникнення та розповсюдження коронавірусної інфекції голова Бродівської райдержадміністрації Оксана ПРОКОПЕЦЬ розповідає головному редактору газети Надії ЗАБОКРИЦЬКІЙ.

– Оксано Павлівно, в Україні триває третій тиждень карантину. Як живе Бродівщина протягом цього часу?

– Минув ще один, вже третій тиждень карантину та другий тиждень у стані надзвичайної ситуації, що виникла внаслідок розповсюдження територією Львівщини гострої респіраторної хвороби COVID-19. В районі продовжується кампанія щодо знезараження громадських місць – всього продезінфіковано понад 10 тис м2 площ, зобов’язано усіх підприємців щодня проводити знезараження торгових приміщень та неухильно дотримуватися рекомендацій МОЗ. Продовжується моніторинг епідеміологічної ситуації, проведено ряд зустрічей щодо можливого пом’якшення карантину стосовно насіннєвих та зоомагазинів, а також роботи ринку. Відтак, згідно рішення Уряду на території міста та району відновили свою роботу магазини, що реалізовують засоби захисту рослин, насіння та ветпрепарати. Щодо відновлення роботи ринку, прийнято рішення, що це можливо лише за умов жорсткого дотримання протиепідемічних заходів. На цей момент ринок не працює.

– Є немало нарікань мешканців щодо здорожчання продуктів та деяких інших товарів першої необхідності. Чи здійснюється контроль за цінами на території району?

– Дійсно, до нас надходило чимало інформації і з соціальних мереж, і безпосередньо від громадян, мовляв від початку карантину значно зросли ціни на продукти, засоби медичного спрямування та інші товари першої необхідності, в окремих випадках на 50-60%. Тому Бродівська райдержадміністрація офіційно звернулася до Антимонопольного комітету з проханням вжити заходів щодо недопущення необґрунтованого підняття цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, та при виявленні порушень, оперативно розслідувати випадки безпідставного підняття цін і притягати порушників до відповідальності.

– Яка на даний час епідеміологічна ситуація у Бродівському районі?

– У період з 27 березня по 2 квітня з підозрою на захворювання COVID-19 в обласну інфекційну лікарню госпіталізовано 2 осіб мешканців Бродівщини – Підкамінської селищної та Лешнівської сільської рад. Ще 1 особа з Лешнівської сільської ради перебуває на самоізоляції. Наразі очікуємо результати лабораторних досліджень.

Тішить те, що за результатами проведених лабораторних досліджень не підтверджено діагноз коронавірус у тих мешканців Бродівського району, які були доправлені в обласні лікарні на попередніх тижнях. Зазначу, що це троє осіб, серед яких дитина. Ця дитинка перебуває зараз у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» з діагнозом пневмонія, всі проведені тести на COVID-19 показали негативний результат.

– Чи буде проводитися масове тестування на Бродівщині і кого саме тестуватимуть?

– Цими днями Бродівський район отримав першу партію експрес-тестів. Хто і кому їх проведитимуть? У Бродівському районі сформовано 3 мобільні групи – 2 працюють на території району, 1 – на території Заболотцівської ОТГ. До складу кожної такої групи ввійшли сімейний лікар, медична сестра та водій. Медикам надано роз’яснення та проведено інструктаж щодо використання експрес-тестів, визначено маршрут, за якими вони будуть працювати. 1 квітня на Бродівщині провели перше експрес-тестування.

Тестування проводять насамперед для осіб, які повернулися із країн поширення COVID-19. Перелік осіб, які повернулися в Україну з так званих «критичних» країн, на даний час в районі уже сформовано.

Особам, яким проводиться тестування, вручають пам’ятку про необхідність самоізоляції і роз’яснення щодо персональної відповідальності за її порушення. Такі ж списки будуть передані поліції для забезпечення та перевірки дотримання умов самоізоляції громадян на карантині.

– Яка надається підтримка тим особам, хто опинився в кризовій ситуації пов’язаної з поширенням COVID -19?

– Соціальні працівники продовжують здійснювати патронаж одиноких осіб похилого віку. З метою підтримки громадян, які з тих чи інших причин опинилися в складній ситуації, оголошено збір продуктів та товарів першої необхідності. Відтак, пункт збору зосереджений за адресою: м.Броди, вул. Щурата,1 (приміщення Управління соціального захисту населення Бродівської райдержадміінстрації).

Також організовано роботу «гарячих ліній». Особи з інвалідністю, одинокі матері та літні люди, які одиноко проживають, ті, хто тимчасово опинилися без роботи, можуть звернутися за допомогою за телефонами:

  • (03266) 4-31-58, 0683017741 – Бродівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
  • (03266) 4-31-72, 0682447810 – управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації;
  • (03266) 4-22-97, 0509368546 – Бродівська районна філія Львівського обласного центру зайнятості;
  • 0977644030, 0955855885 – волонтерський штаб (керівник Ступак Володимир).

Разом з тим, ми звернулися до усіх небайдужих, до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців із закликом долучитися до збору коштів. Кошти для надання допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, які опинилися у критичній ситуації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у зв’язку з поширенням гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусом COVID-19 можна перерахувати за реквізитами:

БО Берегиня Благодійний фонд (Благодійна організація) ЄДРПОУ/ДРФО 33864935 в АТ КБ «Приватбанк», ЄДРПОУ банку14360570, код банку 325321р/р 2600005­37­40­516 (UA173253210000026000053740516 поточний рахунок), валюта – українська гривня.

– Чи контролюють осіб, які повернулися в Україну з «критичних» країн?

– Безперечно! На обліку в Бродівському районі перебуває 159 осіб, які повернулися з-за кордону в період з 20 березня. Дотримання карантину такими особами обов’язкова умова, тож вони контролюються з працівниками Бродівського відділення поліції, Бродівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Держсанепідслужби України та їхніми сімейними лікарями.

Звертаємося до усіх мешканців району! Пікніки на природі, розваги на дитячих майданчиках та посиденьки великими групами – привід для поліції скласти адміністративні протоколи за порушення протиепідемічних заходів. Відтак, закликаємо не нехтувати правилами карантину та проявити громадянську свідомість в умовах пандемії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *