Нещодавно у Бродах побувала делегація доброчинної організації «OSTEUROPA HILFE», що відома у Бродах більше як «Спілка допомоги країнам Східної Європи», у складі керівника цієї організації Марії Райтінгер, Йозефа Райтінгера, Франка Допорера, Ибергарта Гайта. Про мету візиту, плани співпраці розповідає Марія РАЙТІНГЕР.
– Ваша організація давно співпрацює і з містом Броди, і з Бродівським районом. Завдяки цій співпраці зроблено багато хороших справ. Свідченням цього є збудована з ініціативи, на жаль, уже нині покійного, попереднього керівника вашої організації, почесного громадянина міста Броди Ріхарда Дімбата, капличка біля лікарні, встановлення пам’ятного знака про дружбу міст Броди і Вольфратсгаузен на дитячому майданчику.
– Ріхард Дімбат – це був засновник нашої організації. Потім її очолював Едгард Гоппе, а тепер я.
– Дуже приємно, що керівництво вашої добродійної організації продовжує співпрацювати з Брідщиною. Пані Маріє, яка мета вашого візиту до нас ?
– Головне завдання організації «OSTEUROPA HILFE» – підтримка потребуючих людей у Бродах та Підкамені. У Львові є також декілька сімей, якими ми опікуємося, але головний акцент – це Брідщина. У Підкамені ми відвідали наших головних партнерів, зокрема, Підкамінський навчально-реабілітаційний центр для дітей з вадами слуху, психоневрологічний інтернат, загально-освітню школу, дитячий садок, а також познайомилися з місцевими пожежниками.
– Ваші враження від відвідин Підкаменя?
– Наші враження дуже позитивні. Багато відбудовується, ремонтується, реорганізовується. І немало людей у цьому зацікавлені й беруть участь. Хочу сказати, що підтримка дітей з вадами слуху – це одна із головних частин нашої роботи. Щороку до Підкаменя приїжджають фахівці-акустики, привозять слухові апарати, обстежують дітей.
– Ріхард Дімбат дуже активно співпрацював з районною асоціацією інвалідів. Чи продовжиться ця співпраця і надалі?
– Так, ми відвідали цю організацію. Познайомилися з новим керівником, побували на складі. Напрямок нашої роботи у майбутньому – не робити великих вантажних перевезень, а підтримувати більше фінансово.
– Міста Броди і Вольфратсгаузен стали уже містами-побратимами. Підписана навіть угода про співпрацю. Чи зустрічалися ви з керівництвом нашого міста? Чи продовжуватиметься співпраця і надалі?
– Так. Співпраця обов’язково продовжиться. Наша делегація зустрічалася з міським головою Анатолієм Белеєм і ми обговорили головні напрямки подальшої роботи. Гарними були культурні зв’язки і можна сказати, що вони розвиватимуться. Ви, напевно, знаєте, що тут, у Бродах, відбудеться концерт пані Оксани Линів і делегація з Вольфратсгаузена планує його відвідати. Але хочу зазначити, що про партнерство між містами нам відомо, але це не є головним напрямком нашої роботи.
– А які саме напрямки вашої роботи?
– Хочу ще раз повернутися до теми Підкаменя. Ситуація така, що ми четверо з містечка Шефтларн, що знаходиться під Мюнхеном. З 2012 року підтримуємо дружні стосунки з цим селищем. Щороку, починаючи з 2015, ми запрошуємо 15 підкамінських дітей до нас погостювати на тиждень. Головний напрямок роботи – підтримка нужденних людей і співпраця з організаціями в Україні, які їм допомагають. У Бродах – це асоціація інвалідів, «Оберіг». Ми познайомилися з Андрієм Шпуром, який продовжує справу свого батька і отримали дуже гарні враження від цього спілкування. Також побували в реабілітаційному центрі, яким опікується Ігор Гнат. У першу чергу підтримуємо проекти фінансово. Наприклад, дізналися, що там не працювала система опалювання, профінансували цей проект, щоб люди жили у теплі. Зараз Ігор Гнат працює над проектом щодо зустрічі і спілкування батьків, які перебувають в ув’язненні, з дітьми. Також відвідали гімназію ім. І.Труша, педколедж ім. М. Шашкевича, ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3», реабілітаційний центр «Струмок». Приємно було побачити, що і у Бродах, і у Підкамені немало дітей вивчають німецьку мову. Тому хочемо через вашу газету повідомити адресу нашої інтернет-сторінки, де вони зможуть прочитати про нас німецькою мовою і таким чином підвищити свій рівень знань – wnn.osteuropa hilffe.de
Дітки, які приїздять до нас, живуть у німецьких сім’ях і через них ми також пізнаємо Україну. Ми щиро бажаємо розвитку і процвітання вашій державі.
Розмову вела
Н. ЗАБОКРИЦЬКА.