Умовно енергетику нашого району можна поділити на дві частини: лінії електропередач (ЛЕП) і трансформаторні підстанції (ТП). Тому сьогодні мова піде про людей, які ремонтують трансформатори.

А чи знаєте ви, що ховається за цим, всім знайомим словом? Трансформатор перетворює напругу 110 000 – 330 000 вольт на потрібну людям – 220. Як і будь-яка техніка, вони мають властивість виходити з ладу. І до Дня енергетика я вирішила завітати у ПрАТ «Львівобленерго» СО «Львівенергоналадка» Бродівського цеху з ремонту обладнання, де цим електричним апаратам дарують друге життя. Як виявилося, у Бродах ремонтують трансформатори аж з 14 районів області і Львова. А працівників не так вже й багато – лишень 12. І кожен з них – справжній професіонал.

Майстер, 39-річний Андрій Романюк, розкрив мені особливості їхньої праці. До керівної посади сам трудився слюсарем 10 років і тому розуміє усі тонкощі професії й потреби працівників. А його батько – Петро Володимирович в енергетиці понад 30 років.
Ремонт трансформаторів – це як виробництво на конвеєрі, адже до їхнього відновлення робітники повинні виконати багато складних операцій, і кожен з них має свою. Зазвичай, з «лікарняного» трансформатор виходить за тиждень – два і після цього його повертають за «місцем прописки».

Виробничий цех дуже великий, всюди стоять, загадкові для мене механізми, а запах трансформаторної оливи неможливо не відчути. Працівники розповідають, що робота їм подобається, бо вони вносять свій вклад у те, щоб ми мали світло у домівках. А те, що самі завжди в мастилі, кажуть, сміючись, дрібниці…
Ліна КАШУБА.