Додому > Новини > «Pidkamin village» – з чого починали…

«Pidkamin village» – з чого починали…

Сьогодні, у час інформаційного суспільства, молодій людині непросто знайти себе у цьому перевантаженому світі. Перед молоддю постає цілий ряд проблем, починаючи від особистих, локальних та завершуючи глобальними (корупція, безробіття, застаріла система освіти, важке економічне становище в Україні і, зрештою, агресія Росії проти нашої держави). Але і у такому, здавалося б, безвихідному становищі активні молоді люди знаходять свої позитивні моменти, бо, на їх думку, кризові явища породжують відродження та успішні проєкти і після кожної ночі настає світанок. Одним з таких молодих людей з активною життєвою позицією є студент істфаку ЛНУ Ігор Букало, який навчання поєднує з працею у Львівському історичному музеї та з просвітницькою і громадською роботою на рідних теренах Підкамінеччини і є одним із засновників проєкту громадської активності «Pidkamin village». Наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ пропонує інтерв’ю з цією справді цікавою молодою людиною.

– Ігоре, то як починали…

– У Підкамені вже майже 2 роки діє успішний проєкт громадської активності «Pidkamin village», який започаткувала студентка Українського Католицького Університету Надія Маціброда (на фото). «Pidkamin village» – це волонтерський проєкт, покликаний надихати людей подорожувати та любити свої маленькі міста всім серцем. А почалося все з однієї маленької ініціативи 26 січня 2019 року. Тоді відбулася перша подія, метою якої було обговорити можливості та способи активізації громади Підкаменя і схожих маленьких містечок. Згодом до ініціатив Надії Маціброди долучилися й інші активісти. Сьогодні ми вже можемо підвести перші підсумки зробленого молоддю: 2 кіноперегляди, англомовний клуб, лекції та ряд інших ініціатив. Окремої уваги заслуговує проєкт від «Pidkamin village» («Твоя країна Підкамінь»). Цей проєкт покликаний відкрити наше селище для молодих людей з усієї України шляхом організації кількаденних безкоштовних візитів до Підкаменя. У ньому задіяно 5 людей – організаторів, які готують для учасників візиту унікальну програму на кожен день. Проте є і її сталі компоненти – це екскурсія історичними місцями Підкаменя, яку ми з Надею разом розробили та вже неодноразово випробували, тематичні майстер-класи, спільні приготування їжі, посиденьки під звуки гітари та комунікація між учасниками ТК. Ми вже організували 4 таких візити до Підкаменя і працювали над п’ятим, проте цьому завадила пандемія коронавірусу та карантинні заходи. ТК Підкамінь дав можливість більше 60 особам відвідати наше містечко, ще понад 200 осіб подали заявки на проєкт, більше 20 відгуків є у соціальних мережах. А головне – про Підкамінь дізналося більше 10000 осіб по всій Україні та за кордоном.

– Знаю, що ще одним напрямком діяльності «Pidkamin village» є співпраця з програмою Львівської Освітньої Фундації – «Будуємо Україну разом» (БУР). Розкажіть про це детальніше…

– Метою нашої співпраці з БУРом є допомога малозабезпеченим сім’ям та створення у Підкамені багатофункціонального простору, куди б мали увійти музей, вільний простір та хостел на базі закинутого у центрі колишнього Будинку побуту. У процесі організації цього проєкту ми створили ініціативну групу підкамінчан та вже провели: благодійний передріздвяний ярмарок, науковий круглий стіл на тему «Візія Підкаменя через минуле в майбутнє», аби активізувати історичні студії у Підкамені, організували толоку, щоб прибрати наш об’єкт.Розпочали роботу із залученням коштів БУРу. І вже теж маємо певні надбання.

Останнім часом наша діяльність припинила свою активну фазу, адже епідемія та карантинні заходи не дозволяють займатися соціальною роботою, що якраз і полягає у комунікації людей між собою. Ми добре розуміємо важливість людського життя, тому всі заплановані заходи: проведення пленера художників, презентація книги про Підкамінь, семінар зі збору старожитностей для майбутнього музею, 5-й візит ТК Підкамінь – ЩЕ ПОПЕРЕДУ! Сьогодні ми більше працюємо дистанційно, а також невеликими групами (2-3 особи) з дотриманням правил карантину. Для прикладу минулого тижня такою групою працювали на облаштуванні приміщення – вибивали двері між двома експозиційними кімнатами майбутнього музею.

– Що ще важливо для вашої молодіжної спільноти?

– Важливим елементом нашої роботи є медіа-­висвітлення всього, що ми робимо, адже намагаємося діяти максимально відкрито. Інформацію про нашу діяльність можна знайти на сторінках «Pidkamin village» у Фейсбук та Інстаграм.

Серед нашої стратегічної діяльності – робота з молоддю Підкаменя, розвиток туризму, співпраця з БУРом, залучення інвестицій для дальшого ремонту нашого приміщення, музейний напрям роботи, медіа-висвітлення та ряд інших заходів. Звичайно, не обходиться без труднощів, адже потрібна значна сума грошей для встановлення нових енергозберігаючих вікон. Але я впевнений, ми все подужаємо, бо, як кажуть у народі, «вода камінь точе». Добре, що є порозуміння з селищною радою, місцевою молоддю і людьми старшого віку.

– Щоб ти хотів побажати своїм молодим ровесникам?

– Не бути байдужими до життя, не опускати рук перед труднощами, шанувати свій отчий край і щось робити для того, аби він ставав кращим під мирним небом України, і, звичайно, надії, віри та любові, що властива нам, молодим!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *