Додому > Культура > Під нашими ногами – сліди історії

Під нашими ногами – сліди історії

Нещодавно завершилися дослідження віднайдених підземних арок у центрі Бродів. Львівські археологи працювали на ділянці 2 на 5 метрів майже тиждень. Кілька днів пішло просто на розчищення від сміття цієї території, де збереглися навіть польські пляшки від пива.

Як виявилося, арки – не підвальні приміщення, як припускали раніше, а фундамент несучої стіни. «Наприкінці 18 – початку 19 століття на цьому місці стояла єврейська молитовна школа. Але цікаво те, що археологи докопалися нижче і знайшли споруду ще давнішого періоду, кінця 17 – середини 18 століття. Можливо, це була дерев’яна будівля часів вірменського кварталу, що стояла до великої пожежі 1742 року. Від цієї 300-літньої дерев’яної балки, що й досі пахла смолою, при ударі сокира просто відлітала», – розповідає директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.

На моє запитання, чому ж колись так часто відбувалися пожежі, у відповідь почула: «Місто було дерев’яним, будинки стояли близько один до одного, та й техніки такої тоді не існувало, аби швидко гасити вогонь».

Під бродівською землею історики знайшли чимало цікавих артефактів: кусочки побитої кераміки і посуду, чорнильницю, 4 розбитих люльки з візерунками, фрагменти вишуканих фужерів, шматочки кахлі та шкіри, 2 монети 1740-60 років. Зараз музейники здійснюють первинне опрацювання цих матеріалів, тобто їх миють, відчищають, сушать. А згодом будуть вирішувати, чи вдасться щось склеїти. Було неймовірно цікаво дивитися на ці фрагменти побутових речей, що мають від 200 до 350 років.

ЛінаВОЙТЮК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *