Третій рік поспіль учні та вчителі Дуб’євського НВК і Шапарської ЗОШ І-ІІ ступенів, що на Луганщині підтримують дружні і взаємокорисні зв’язки: спілкування у телефонному режимі, спільні зустрічі та поїздки. Цьогоріч, приміром, було реалізовано проєкт «Партнерство заради успіху – команда творчих і небайдужих» про співпрацю двох шкіл-друзів з Львівщини та Луганщини – Дуб’євського НВК і Шапарської ЗОШ І-ІІ ступенів, координатором якого є директорка Дуб’євського НВК Н.В.Прихідько. Наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ попросила Надію ПРИХІДЬКО детальніше розповісти про цей цікавий досвід.
– Отже, Вам слово, Надіє Володимирівно…
– Оскільки у 2020 році спалах CОVID-19 сколихнув не лише Україну, а й цілий світ, і де діяв ряд карантинних обмежень, ми вирішили обрати онлайн-форму спілкування з нашими друзями із Луганщини.
Під час реалізації проєкту «Партнерство заради успіху – команда творчих і небайдужих» з’ясувалося, що перехід у віртуальний формат комунікації є цілком реальний завдяки онлайн платформі Zoom. Впродовж п’яти днів у двох закладах освіти було проведено ряд заходів, які попередньо запланували у ході проєкту. У перший день відбулося знайомство учасників. Після цього я ознайомила усіх із запланованими заходами. Відбувся тренінг для учнів 3-х класу «У дружбі наша сила», який провела вчителька початкових класів Г.В.Гуска. Приємно було спостерігати знайомство та дружні стосунки між школярами. Після невеликої перерви педагоги обох закладів освіти зустрілися за круглим столом «Ми змінюємо освіту, а освіта змінює нас», який підготувала і вдало провела педагог-організатор Т.І.Дубенська.
Другий день розпочався із ранкової зустрічі. Далі – найцікавіше, тому що проводився інтегрований урок для учнів 2-х класів Дуб’євського НВК і Шапарської ЗОШ І-ІІ ступенів, який підготувала вчителька початкових класів С.Є.Долинюк. Учні мандрували просторами рідної України. Згодом, після перерви, я провела педагогічний майстер-клас «Сучасні освітні інструменти», під час якого було виконано ряд завдань, а на завершення кожен з учасників отримав гіпсову фігурку ангелика.
На третій день, після ранкової зустрічі, відбувся бінарний урок з фізики, математики та інформатики для учнів 9-х класів, який провели вчителі математики О.Я.Майковська, фізики Н.М.Романюк, інформатики В.С.Миколюк. На завершення активного дня учні обох закладів освіти взяли участь у веб-квесті «Мальовнича Україна», який організувала вчителька інформатики В.С.Миколюк.
Наступного дня було проведено інтегрований урок з англійської мови і зарубіжної літератури для учнів 8-х класів, який підготували і провели вчителі англійської мови М.В. Серватнюк і зарубіжної літератури Л.І.Козлінська. Учні обох закладів декламували сонети, складали сенкани, говорили про вічно живу постать Шекспіра. Креативним та зворушливим було шкільне родинне свято «Ми – одна шкільна родина». Усі учасники переглядали фільм спогадів від початку знайомства, співали разом пісні, зачитували зворушливі побажання один одному та слухали пісні у виконанні вчительки музичного мистецтва Н.П.Бручковської.
П’ятий день був завершальним у цьому проєкті. У цей день учні та педагоги відібрали кращі світлини і створювали фотостіну спогадів обох закладів освіти. Кожного дня усі учасники проєкту під час перерви мали змогу почастуватися чашкою кави чи чаю та обговорити нові ідеї, ласуючи солодощами. Попередньо наші партнери отримали підготовлені матеріали для проведення запланованих заходів та подарунки для учасників проєкту.
Завдяки реалізації проєкту для Дуб’євського НВК було придбано інтерактивний комплекс «Мультимедійна дошка, проектор, два ноутбуки та спікерфон», що будуть доповненням для кабінету інформатики.
Цей проєкт подарував усім учасникам не лише позитивні емоції, але й справжніх друзів. Учнівський та педагогічний колективи Дуб’євського НВК щиро вдячні друзям із Шапарської ЗОШ І-ІІ ступенів за підтримку і тісну співпрацю. Ми сподіваємося, що наша дружба міцнітиме, а зустрічі будуть відбуватися не лише онлайн. Попереду нас чекає омріяна подорож у мальовничі Карпати.