Додому > Новини > Парафіяльний форум соціального служіння

Парафіяльний форум соціального служіння

У суботу, 6 березня, у бродівському храмі Воздвиження Чесного Животворящого Хреста відбувся парафіяльний форум соціального служіння. Відкриваючи його, о. Ярослав Царик зазначив, що Синод єпископів УГКЦ, що відбувся у лютому, оголосив М’ясопусну неділю Днем соціального служіння та благодійності. Здійснено це з метою покращення соціального служіння в Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ, враховуючи сучасні виклики і труднощі, зокрема, спричинені пандемією коронавірусу. Особливий наголос було зроблено на соціальне служіння у парафіяльних спільнотах.

Синкел у справах соціального служіння о. Степан Макар, звертаючись до учасників форуму, наголосив, що Церква має триєдину місію – звіщати Добру Новину (Керигма), освячувати (Літургія) та служити (Дияконія). Дияконійну природу Церкви виражає соціальне служіння, або служіння любові чи «харитативна діяльність». Діяльна любов до ближнього є покликанням і завданням кожного без винятку християнина. Подекуди ми забуваємо про ближнього, втрачаємо його. Соціальне служіння – діяльність, спрямована на розв’язання соціальних проблем та забезпечення соціальної справедливості. Воно охоплює весь спектр соціальної активності та включає в себе надання волонтерської допомоги, благодійництво і організовані форми надання соціальних послуг потребуючим особам та групам задля забезпечення їхнього цілісного розвитку. Парафіяльний рівень має слугувати фундаментом, на якому будується та діє служіння ближньому.

Далі були представлені мирянські благодійні організації, що діють на парафії Воздвиження Чесного Животворящого Хреста. Про діяльність парафіяльного благодійного фонду «Карітас­Броди» розповіла проєктний менеджер Галина Труфанова. Вона зазначила, що улюблений напрямок їхньої діяльності – це робота з дітьми, з якими вони працюють з 2005 року.

Про проєкт «Добрий сусід», що був реалізований в часи пандемії і в рамках якого у цей складний час отримали підтримку люди, які її потребували, розповіла виконавчий директор БФ «Карітас – Броди» Любов Сітка. Вона запропонувала учасникам перейняти їхній досвід, як, маючи згідно фінансування проєкту 40 тисяч гривень, виконати робіт на 120 тисяч гривень. А допомагали їм у цьому підприємці і небайдужі люди. Саме завдяки їх підтримці вдалося провести воду в будинок, де проживає одинока мама з дітьми, зробити косметичний ремонт у кімнаті, в квартирі вдови, що виховує двох дітей з інвалідністю, багато інших добрих справ.

З 2012 року у нашому місті при парафії Воздвиження Чесного Животворящого Хреста діє жіноча спільнота св. Вікентія АІС-Броди, що створилася з ініціативи о. Ярослава Царика. Національний секретар АІС-Україна Марія Худик розповіла, що Міжнародна асоціація милосердя (АІС) є найдавнішою світською благодійною організацією і об’єднує близько 250 тисяч волонтерів, здебільшого жінок. Діє ця громадська організація у 53 країнах світу на 4 континентах. Заснував її ще у XVII столітті французький священик св. Вікентій де Поль, який вже тоді попереджав світ про соціальні проблеми. Святий Вікентій є одним із найвідоміших святих у світі. Він присвятив своє життя служінню вбогим, хворим і покинутим, став символом милосердя для віруючих християн на всіх континентах. Його іменем названо найбільше лікарень, центрів опіки і догляду. Нещодавно ця благодійна організація відзначила 400-ліття з часу свого заснування. В Українській греко-католицькій Церкві є лише одна група св.Вікентія – у Бродах. Керівником її є Галина Царик. На рахунку членів бродівської спільноти немало добрих справ. Її члени збираються на спільні молитви на акафісті до св. Вікентія де Поля, відвідують потребуючих та хворих вдома і в лікарнях, опікуються дітьми-сиротами та напівсиротами, переселенцями із зони військових дій на сході країни тощо.

На фото: синкел у справах соціального служіння о. Степан Макар

Також Марія Худик зробила маленький екскурс в історію і зазначила, що є свідчення про те, що така спільнота діяла у Бродах ще сто років тому. В архівах Бродівського історико-краєзнавчого музею зберігається примірник краківської газети «Нова реформа» за 1893 рік, де була опублікована інформація про те, що у нашому місті товариство св. Вікентія діяло ще з 1892 року. У матеріалі повідомляється, що це товариство у Бродах займається благодійною діяльністю, збирає кошти і допомагає бідним християнським родинам. Членами товариства св. Вікентія були жінки із заможних родин.

Проєктний менеджер Альона Хміляр презентувала проєкти «Ми – поруч» та «Корпоративне наставництво», що реалізує спільнота св. Вінкентія. У рамках проєкту «Ми – поруч», що реалізувався у час пандемії, члени спільноти контактували з органами державної влади, зокрема, з начальником управління праці та соціального захисту населення Бродівської РДА Ігорем Гащаком, скоординували свої дії і визначили 22 особи, які потребували підтримки. Їм регулярно доставлялися продуктові набори, засоби гігієни, маски, антисептики тощо.

У проєкті «Корпоративне наставництво» залучені діти різних вікових категорій. З ними також проводяться цікаві заходи, до яких долучаються і підприємці. Хлопці і дівчата побували в організаціях, кав’ярнях нашого міста, ознайомилися з їх діяльністю. Зараз діти самостійно вирощують дрібну зелень, яку споживають у салатах і планують за невеликі кошти продавати.

Представляючи ще одну благодійну організацію «Лицарі Колумба Ради св. Хреста», отець Ярослав зазначив, що це одна з найстаріших чоловічих благодійних організацій у світі. Бродівська благодійна чоловіча спільнота – така єдина у Сокальсько-Жовківській єпархії. До її складу входять 43 чоловіків і очолює спільноту Василь Хороший. Презентував діяльність «Лицарів Колумба Ради св. Хреста» Богдан Семчук. Він розповів, що роблять чоловіки у церкві. Це також благодійна допомога потребуючим, благоустрій храму і території, молитва на вервиці, участь у акціях, прощах та багато іншого.

Підводячи підсумки форуму, О.Степан Макар наголосив на важливості соціальних ініціатив, соціального служіння та їх вагомість у житті Церкви.

До учасників форуму звернулася заступниця міського голови Ірина Олеха, яка сказала, що познайомилася з цікавим досвідом соціального служіння. Вона також запевнила підтримку церкви у напрямку важливої праці для потребуючих людей.

На завершення отець Ярослав подякував всім учасникам, а також правлячому архиєрею Сокальсько-Жовківської єпархії владиці Михаїлу Колтуну, міському голові Анатолію Белею, синкелу у справах соціального служіння о.Степану Макару за підтримку.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *