Додому > Культура > Онлайн вечорниці у гуцульській світлиці…

Онлайн вечорниці у гуцульській світлиці…

Ще однією сходинкою до зміцнення дружби учнівських і вчительських колективів нашого Гаї-Дітковецького НВК та школи-партнера – Курячівської ЗОШ І-ІІІ ст. з Луганщини стала спільна 3-денна пошуково-дослідницька експедиція «Карпати єднають» у рамках реалізації проєкту «Змінимо країну разом!». І хоч проходила наша зустріч через коронавірусний карантин онлайн, але це були справді неймовірні, наповнені радістю пізнання, новими відкриттями, щирим довірливим єднанням навколо головних українських цінностей школярів і педагогів, дні.

І школярі з Курячівки, і наші учні та вчителі були однаково активними в онлайн-зустрічі «Чудовий відпочинок у колі друзів», у ток-шоу «Партнерство в дії». Нам, ведучим (Г.М.Стручевська та М.І.Тереховська), приємно було дивитися, як приязно спілкувалися гаї-дітковецькі і курячівські школярі і скільки спільних інтересів та уподобань вони мають, і як єднає їх почуття любові до України. Це ще раз підтвердили і виступи дітей обох шкіл у музичній вітальні «Українці – ми єдина сім’я», яка заворожила усіх, пісні «Прокидайтеся, Карпати» у виконанні нашої солістки Христини Кирик, «Українці – ми єдина сім’я», «Давай зустрінемось у Карпатах», яку подарувала художній керівник нашої школи Наталя Заяць та музичний супровід піснетворця Михайла Добрянського.

Віртуальні подорожі та заочні екскурсії Закарпаттям і Карпатами (Ужгород, Мукачево, водоспад Шипіт, озеро Синєвир, реабілітаційний центр бурого ведмедя, оленяча ферма), майстер-класи з виготовлення елементів народного одягу Закарпаття (чільця), ведмедика з рушничка, різдвяного оленя, розучування гуцульського таночку «Дударики», вивчення гуцульського діалекту «Вечорниці у гуцульській світлиці», літературний баттл «З Україною в серці» (читання віршів про Карпати), методичні скарбнички (фрагменти уроків «Буковина – перлина Карпат» та «Українські Карпати»), похід на гору Макітра (Національний природний парк «Північне Поділля» – усі яскраві враження від цих подій стали основою написання колективної поеми «Трьох днів».

Результатами цієї експедиції стали популяризація краєзнавства серед учнівської молоді Луганської та Львівської областей, накопичення матеріалів для подальшого використання у навчально-виховній та гуртковій роботах. На основі отриманих матеріалів створили візитну картку регіону, який досліджували: визначили п’ятірку топових об’єктів, презентації «Мальовничими куточками Закарпаття», уклали словничок маловживаних слів та діалектів, започаткували акцію між східною та західною Україною «Ми за зелений туризм», спрямовану на формування у молоді екологічних навичок.

Спільні зустрічі – завжди свято та натхнення. Це справді показує, наскільки Програма «Змінимо країну разом!» зближує та об’єднує. Про це говорили у своїх виступах директори шкіл-партнерів Гаї-Дітковецького НВК В.М.Ковальчук та Курячівської ЗОШ І-ІІІ ст. Н.П.Терещенко. І спільні прагнення школярів та їх наставників з Бродівщини і Білокуракинщини вилилися у слова:

О Боже єдиний, здійсни нашу мрію,
Не діли нашу землю на західну й східну.
Бо всі ми єдині, бо всі ми сім’я!
У всіх нас одна Батьківщина, одна,
Одна і єдина, як вічна любов…

Г.СТРУЧЕВСЬКА,
педагог-організатор Гаї-Дітковецького НВК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *