Додому > Новини > Новосілля у інклюзивно-ресурсному центрі

Новосілля у інклюзивно-ресурсному центрі

У середу новосілля справила комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Бродівської районної ради. Директор цього освітнього закладу Вікторія Магола, зустрічаючи гостей не ховала своєї радості, адже це була довгоочікувана подія. Майже п’ятнадцять років колектив «ІРЦ» працював з дітьми з особливими освітніми потребами в аварійному приміщенні. А особливі діти потребують особливої уваги. Інклюзивно-ресурсні центри створюються з метою забезпечення права дітей з особливими потребами у віці від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

На фото: колектиВ «ІРЦ» та гості свята.

– Від 2006 року ми працювали в умовах, що не відповідали державним санітарним умовам, – розповідає Вікторія Магола. – Тепер ми працюємо у дуже хороших умовах. Маємо гарні кабінети і обладнання. Я дуже вдячна за те, що нас підтримали, як кажуть, з усіх сторін. Виділили приміщення, кошти для його реконструкції. Особливі діти потребують особливих умов. Є 310 дітей з інвалідністю. На сьогоднішній день ми видали 127 документів дітям, які пішли в логопедичні групи, на інклюзію, у спецшколи, а ще 60 дітей приходять на корекційно розвиткові заняття. Найменшій нашій дитині 2,5 роки, а найстаршій – 14 років. Нашим педагогам приємно, що і діти, і батьки приходять сюди з задоволенням та посмішкою.

Вітаючи колектив КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» з новосіллям. народний депутат України Михайло Бондар пригадав присутнім, як директор «ІРЦ» Вікторія Магола приходила на прийоми і до нього, і до інших посадовців, шукаючи спочатку приміщення для цього навчального закладу, а потім кошти для його реконструкції.

– Мені приємно, що для цієї доброї справи вдалося залучити з державного бюджету біля 600 тис. гривень, – сказав М. Бондар. – У переддень Дня вчителя бажаю вам здоров’я, натхнення у праці, адже вона у вас особлива.

Директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска зазначив, що на Львівщині вже є 30 таких центрів. Держава забезпечує їхню діяльність за рахунок субвенцій з держбюджету.

– Якою буде наша країна залежить від того, якими будуть наші діти, – сказав Олег Паска. – Тому діти і освіта, це напевно те, що нас всіх об’єднує. І на нас всіх лежить велика відповідальність якими ми виховаємо наших дітей. Ось це нове приміщення КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» є приклад об’єднання зусиль. Тут вкладали зусилля і Верховна рада, і обласна та районна ради, і обласна держадміністрація, а фінансуватися цей заклад буде за рахунок державної освітньої субвенції. Кожен вніс свою частку. Кошти – це звичайно важливо, але без ідеї ніяка справа не буде рухатися. Це стосується всієї системи освіти. Хочу звернути увагу, що ми працюємо над стратегією розвитку освіти. Не забудьте запропонувати свої ідеї, бо як ми її напишемо, так і будемо розвиватися наступні 4-7 років.

Про те, що для Бродів це особливий день, до якого всі нелегко йшли, тому що бракувало коштів, сказали у своїх виступах голова райдержадміністрації Оксана Прокопець та голова райради Євген Швед. Вони наголосили, що сьогодні слів подяки заслуговує директор цього закладу Вікторія Магола. Адже вона не зупинялася перед проблемами, не опускала руки і спільними зусиллями вдалося втілити в життя задумане. Завдяки коштам з бюджетів різних рівнів зроблено цей будинок, де навчатимуться особливі діти.

Директор Вікторія Магола щиро подякувала всім, хто підтримував їх під час реконструкції. Зокрема, засновнику цієї комунальної установи районній раді та голові Євгену Шведу, голові РДА Оксані Прокопець, народному депутату Михайлу Бондару, голові обласної ради Олександру Ганущину, облдержадміністрації, міському голові Анатолію Белею і багатьом спонсорам.

Символічну стрічку перерізали Михайло Бондар, Олег Паска та Оксана Прокопець.

Здійснив чин освячення реконструйованого приміщення та уділив Боже благословення працівникам цієї установи митрофорний протоієрей Степан Шира. Звертаючись до присутніх він зазначив, що дуже приємно, що до доброї справи допомоги нашим особливим дітям долучається влада і спонсори.

За період 2018-2020 років фахівцями КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Бродівської районної ради було проведено 244 комплексних оцінки розвитку дитини. З них 127 внесені в автоматизовану систему «ІРЦ» з метою забезпечення створення єдиного інформаційного середовища у сфері інклюзивної освіти.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

більше фото на нашій сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *