Додому > Новини > Новосілля святкували бджолярі

Новосілля святкували бджолярі

Минулої неділі ГО «Спілка пасічників у Бродівському районі» відсвяткувала новосілля. Новий офіс бджолярів розташувався у мікрорайоні Білі казарми на вул. Івана Богуна, 58. Передувала цьому нелегка робота. Адже, щоб оформити всі документи, необхідно було пройти немало складних бюрократичних процедур. Ремонт у приміщенні зробили своїми силами. Стіл для засідань і лави власноруч виготовив – Вацлав Міколяш, табуретки – Іван Бліщ, а його дружина Надія допомагала прибирати. Про те, що у цьому приміщенні оселилися бджолярі нагадує розташований біля входу вулик-довбанка, який зробив власноруч з колоди Василь Хороший, у дворі стоять муляжі вуликів, що дуже приваблюють дітвору.

На фото: бджолярі біля нового офісу.

В офісі вже діє постійна виставка продуктів бджільництва пасічників Бродівщини, де можна ознайомитися з лікувальними препаратами відомого бджоляра Мар’яна Дитюка, медом різних видів, побачити пасічницький реманент та інші вироби, що роблять бджолярі власноруч, почитати збірки журналів «Пасіка», іншу профільну літературу, отримати поради фахівців. Як зазначив заступник голови спілки Маркіян Стеблій, останнім часом активізувалася діяльність їх громадської організації завдяки ініціативності її голови Анатолія Карука.Велику підтримку отримують також і від члена ради «Спілки пасічників у Бродівському районі», міського голови Анатолія Белея.

Чин освячення приміщення та ікони преподобних Зосима і Саватія здійснив архімандрит Миколай (Мартин). У народі вважають, що саме Зосим і Саватій навчили людей правильно утримувати свою пасіку. А за життя цих святих, у п’ятнадцятому столітті, крилатих трудівниць почали «приручати». На іконах вони зображені з різним пасічницьким знаряддям того часу. Селяни вірили, що це сам Господь послав святих Зосима і Саватія у «землю єгипетську», а ті звідти принесли «Божу робітницю» (так називали бджіл) у посоху. В минулі часи при вході на пасіку обов’язково була ікона із зображенням Зосима і Саватія, а пасічник, не помолившись, не починав свою працю. Це важливо і сьогодні – на пасіці нічого робити не тільки людині з брудними руками чи в брудному одязі, а і з брудними помислами у душі. Цьогоріч через аномально теплу зиму вже відбувся перший обліт бджіл, то ж бродівські пасічники, як і годиться, з молитвою беруться до роботи у новому сезоні.

«Немає більшого щастя і радості, як жити, брати, вкупі», – з такими крилатими словами звернувся до пасічників архімандрит Миколай. Він наголосив, що бджоли – Божі створіння і дуже працьовиті. Хоч вони інколи і боляче жалять, але приносять людям велику користь, як запиленням рослин, так і своєю продукцією, що лікує і є профілактикою від різних хвороб. Душпастир побажав пасічникам працьовитих і слухняних бджілок, смачного меду, гарних медозборів і солодкого життя.

На фото: (зліва на право) Василь Хороший, Анатолій Карук, Маркіян Стеблій біля вулика-довбанки.

Голова ГО «Спілка пасічників у Бродівському районі» Анатолій Карук зазначає, що це приміщення стане для них своєрідним центром, де бджолярі матимуть можливість зустрічатися. обмінюватися досвідом, проводити семінари, навчати молодих пасічників. «Над тим, щоб довести приміщення ось до такого гарного стану, працювали всі, а особливо Маркіян Стеблій, Михайло Павлишин, Василь Хороший, Ігор Троян і його друг Олег, Лука Темех, Орест Тимусь, – розповідає Анатолій Васильович. – Така спільна праця нас ще більше згуртовує. Сподіваємося, що цей рік для медоносів буде сприятливим і ми зберемо хороший урожай меду. Хочеться, щоб у нашій країні бджолині продукти були популярними, а пасічники нарешті отримали підтримку на державному рівні».

З 1980 року займається бджільництвом Михайло Павлишин і переконаний, що це найчесніший і найздоровіший вид діяльності. Він щиро тішиться тим, що у бродівських бджолярів є нарешті свій куток. «Колись на Бродівщині було 380 пасічників, а зараз зареєстровано менше 70, – каже Михайло Степанович. – Завдячуючи старанням голови нашої спілки Анатолія Карука, його заступника Маркіяна Стеблія, ми сьогодні святкуємо новосілля. Виникало немало перешкод під час вирішення цієї справи. Дякуючи Богові, нам вдалося все подолати. Думаю, шо наша спілка буде розвиватися і бджільництвом займатимуться більше молодих людей».

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *