Додому > Актуально > Нехай виростає посаджений ліс

Нехай виростає посаджений ліс

Весна у лісі… Спостерігати за чудовими перетвореннями живої природи краще за все саме там. Приємно милуватися неповторними краєвидами та обмірковувати щось своє. Традиційно, як і в попередні роки, дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс» бере участь у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Її мета – залучити громадськість до створення та відтворення лісових насаджень, виховати у людей бережливе ставлення до природи.

«Для нас важливо надати можливість представникам громадськості, учнівській молоді та загалом усім, хто бажає, взяти участь у створенні лісу», – сказав інженер лісового господарства ДЛГП «Галсільліс» Віктор Мартиш. Цьогоріч учасниками посадки лісових культур були працівники фінансового управління Бродівської РДА разом з начальником відділу Тетяною Мартиш та представники Бродівської районної ради. Отож погожого весняного ранку, налаштований на плідну працю «екіпаж» прибув до запланованої для посадки ділянки поблизу села Берлин (квартал 18, виділ 27/1). Сіянці сосни звичайної та жолуді дуба червоного разом з лісівниками садили на заздалегідь підготовленій ділянці площею 0,6 га. Наставниками і консультантами такої цікавої, а водночас і відповідальної справи, були досвідчені фахівці «Галсільлісу»: інженер лісового господарства ДЛГП «Галсільліс» Віктор Мартиш, головний лісничий Михайло Коваль, майстер Бродівської майстерської дільниці Олександр Уфаєв, лісник обходу №5 Михайло Ситьків, працівник цієї дільниці Мар’ян Демчук. Допомагав готувати посадковий матеріал Микола Стеблик з Берлина.
«Садимо дерева сіянцями сосни, вирощеними у розсадниках підприємства, — пояснює головний лісничий «Галсільлісу» Михайло Коваль. – Загалом цієї весни ми виконуємо план з висадки лісу. І це ще не кінець – лісовідновлювальна кампанія триватиме доти, доки дозволятимуть природні умови. Основними породами дерев нашого регіону традиційно є сосна та дуб. Господарство забезпечує повний цикл – від збирання насіння дерев до вирощування сіянців у власних розсадниках».
Свою лепту у майбутнє лісу працівники фінуправління та районної ради вносять уже не вперше. Щорічно вони охоче долучаються до озеленення . «Вже 3 рік поспіль наш колектив допомагає садити ліс. Ми вдячні лісівникам за запрошення і надіємося на подальшу співпрацю», – зазначає Тетяна Мартиш. «Природа нас надихає, спонукає до роздумів… А коли бачимо результат нашої спільної праці – маленькі щойно висаджені дерева, що невдовзі стануть зеленим лісом, радості немає меж», – одноголосно додають усі «саджальники».

Учасники шкільного учнівського лісництва ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3» учні 8-Б класу разом з класним керівником, а одночасно і керівником шкільного лісництва Іриною Шишкою у співпраці з Бродівським ДЛГП «Галсільліс» теж долучилися до Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Юні лісівники посадили сіянці сосни, жолуді дуба та насіння горіха чорного на території Язлівчицької сільської ради поблизу села Мідне (квартал 32, виділ 14/1) на ділянці площею 1 га. Після детального інструктажу, який провели дітям досвідчені лісівники Віктор Мартиш та Михайло Коваль, «озброївшись» мечами Колесова (таку назву має лісосадильна лопата), школярі крок за кроком дружно виконували поставлені завдання. Лісівники підносили посадковий матеріал, допомагали їм, розповідаючи про важливість лісокультурної справи та відповідаючи на запитання допитливих восьмикласників. Керівник учнівського лісництва Ірина Шишка зазначила, що діти з нетерпінням чекали цієї мандрівки і приїхали на ділянку усім класом. Цього погожого дня учні садили ліс вперше, тому спочатку трішки хвилювалися. Проте згодом, коли навчилися вправно володіти інструментами, робота пришвидшилася і супроводжувалася хорошим настроєм. Відтепер ця ділянка лісу, яку діти засадили своїми руками, стане для них особливо пам’ятною. Адже вони зробили не лише вклад у майбутнє лісів, а й залишили вагомий спадок для нащадків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *