Додому > Новини > Небайдужість, переплетена добром

Небайдужість, переплетена добром

Соціальна робота – це мистецтво налагоджувати зв’язки між різними людьми. Завдяки соціальним установам сотні людей щодня отримують моральну та фізичну підтримку. Небайдужість, толерантність, співчуття і терпіння – це основні риси, які мають бути властиві соціальним працівникам. Вони дають надію на завтрашній день тим, хто залишився один на один із хворобою, самотністю та поважним віком. Люди, які щодня творять добро, підтримують та допомагають таким мешканцям і нашого району, в першу неділю листопада відзначають своє професійне свято – День працівника соціальної сфери.

На фото: (зліва направо) А.В.Петрович і Г.Є.Худ­зік.

У Бродах діє районний територіальний центр соціального обслуговування, директором якого є М. П. Гриневич. Працівники цього центру надають допомогу тим, хто її потребує. За І півріччя 2019 року вони обслужили майже п’ять тисяч чоловік.

Одна із конче потрібних служб терцентру це – відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання у с. Заболотці, яким завідує Г. А. Костюк, а її заступником є І. Р. Котишин. Сюди приймають одиноких громадян похилого віку, інвалідів, хворих, тих, які тимчасово втратили здатність до самообслуговування і потребують стороннього догляду. Нині у цьому будинку проживає 31 людина, в т.ч. 11 інвалідів. Вони знаходяться на повному державному забезпеченні. Персонал закладу складається з 14 працівників. У відділенні є свій лікар, кухар, психолог, медичні сестри, перукар, технік. У святкові дні тут відбуваються різні культурно-масові заходи: зустрічі з представниками влади, відправи священника за здоров’я підопічних, концерти місцевого ансамблю або учнів, святкові обіди… Після таких урочистих подій знедолені люди відчувають себе потрібними та отримують надію на майбутнє.

У терцентрі діють ще два відділення: денного перебування і обслуговування вдома. Кожне з них злагоджено працює завдяки працелюбній команді. Про інформаційно-просвітницьку діяльність піклуються працівники відділення денного перебування, яким керує А. В. Петрович. Вони разом з учнями Бродівської школи естетичного виховання і працівниками районного Народного дому організовують концерти для літніх людей, екскурсії у музеї, накривають святковий стіл (до речі, за свій рахунок). Соціально незахищені пенсіонери часто відвідують затишний терцентр. Там переглядають фільми, грають у шахи і доміно, читають книги та спілкуються. Саме спілкування є найбільш потрібне цим людям.

А працівники відділення соціальної допомоги і обслуговування вдома, яким керує Г. Є. Худзік, піклуються про надання допомоги безсилим у побуті. Навіть такі звичайні речі, як винесення сміття, одягання викликають дискомфорт, бо дехто вже неспроможний це робити. Цих громадян соціальні працівники відвідують 2-3 рази у тиждень та допомагають у вирішенні для нас – буденних, а для них – важкоздійсненних справ.

Працівники соціальних служб Бродівщини завжди готові простягнути руку допомоги всім, хто цього потребує. Від їхньої праці залежить якість життя багатьох людей, їх впевненість у завтрашньому дні.

Л. ВОЙТЮК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *