Додому > Освіта > Не втрачають актуальності

Не втрачають актуальності

Для мене й досі цікаво відвідувати будь-які семінарські заняття або уроки в школі. Одразу згадую свої веселі шкільні роки, друзів-однокласників та запах шкільних підручників. Тому, скориставшись нагодою, відвідала сільську школу в Ясенові, де відбулося семінарське заняття на тему «Робота з історичними документами, першоджерелами, статистичними та картографічними матеріалами під час вивчення історії». Перше, на що звернула увагу, що у цій школі проходять ремонті роботи – замінюють дах. І це тішить, бо діти зможуть навчатися у затишному та відремонтованому приміщенні. А дітей у школі, як на село, немало.

У семінарі взяли участь педагоги шкіл Бродівського освітнього округу. Хочу зазначити, що вчителів історії завжди менше, аніж мови чи математики, але майже кожного тижня у них відбуваються професійні зустрічі. Усіх присутніх радо зустріла директор Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст. Б. Г. Башко. За круглим столом вчителі обговорювали схеми та рекомендації щодо роботи з історичними документами, дивилися презентацію про різні методи подання інформації для дітей. І це справді дієво, адже учням набагато цікавіше працювати з атласами та писемними або речовими матеріалами. Л. В. Сірко, методист РМК відділу освіти РДА, зазначила, що робота з історичними джерелами формує у школярів критичне мислення, вчить їх працювати у команді та бути компетентними. Вчитель Бродівської гімназії ім. І. Труша М. П. Вовдзя, продемонстрував присутнім багато цікавих книг про історію Бродів та району, з якими було б простіше й ефективніше досліджувати рідний край. А вчителька Бродівської СЗОШ №2 І-ІІІ ст. Л. О. Матвєєва розповіла про те, як можна використовувати художню літературу на уроках історії.

Згодом відбувся відкритий урок у 10 класі на тему «Брест-Литовський мирний договір. Діяльність УНР.» Учні разом з вчителькою історії О. Д. Шоп’як працювали з документами та атласами, активно відповідали, дивилися німе кіно. Вчителька була на одній «хвилі» з дітьми, розуміла їх, а коли було потрібно – допомагала. Колеги дякували їй за можливість обмінятися досвідом роботи.

Ліна ВОЙТЮК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *