Додому > Новини > «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею…»

«Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею…»

Минув вже місяць від часу толоки у будівлі колишнього побуткомбінату в Підкамені. Організатори запланованої реформації закинутого приміщення не опускають руки і проводять нові та цікаві заходи. Ще 12-16 лютого координатори проєкту Надія Маціброда-Януш та автор цих рядків відвідали школу місцевих координаторів табору БУР у Львові і багато чого дізналися та навчилися, а також поспілкувалися з волонтерами та організаторами БУР­-таборів з усієї Украї­ни.

Отож, Підкамінь входить до числа 13 міст та містечок України, куди цього року завітає БУР-табір. До селища волонтери приїдуть на початку жовтня 2020. Сам табір триватиме два тижні, а відвідає наше містечко 50 волонтерів з усієї України та з-за кордону, по 25 осіб щотижня. Разом з місцевими активістами ми плануємо допомогти двом сім’ям з ремонтними роботами, а також виконати певний об’єм робіт в будинку побуту. Слід наголосити, що програма БУР – це не будівельна компанія, а соціальний волонтерський проєкт і основна його цінність у живому спілкуванні між людьми з різних куточків України та їх спільній праці. Отож, молодь з Підкаменя та Підкамінеччини має унікальний шанс познайомитися з новими цікавими та ініціативними людьми, а також самим з’їздити на табори БУРу в інші міста України.

Під час школи координаторів ми презентували наш проєкт і отримали масу позитивних емоцій, бо вже самі відчуваємо, що в порівнянні з листопадом 2019 року, коли була лише «гола» ідея, сьогодні вже є певні здобутки та напрацювання, а ідеї і мрії поступово перетворюється у реальність.

Приїхавши додому, ми поділилися почутим і вивченим у школі координаторів з нашою командою в Підкамені. 21 лютого відбулася чергова зустріч ініціативних жителів Підкаменя, де ми спільно підвели підсумки вже проведеної роботи або, як це сьогодні модно говорити, прорефлексували. Один з найважливіших аспектів роботи – її аналіз. Потім накреслили нові поступові кроки до реалізації мети. Головною проблемою на сьогодні для нас є встановлення енергозберігаючих вікон та дверей на першому поверсі будинку, адже лише для цього нам потрібно 155 тисяч гривень, тому ми спільно обговорили методи фандрейзингу коштів.

Після продуктивної розмови в приміщенні бібліотеки Надія Маціброда­-Януш організувала перегляд фільмів (короткометражок) для дітей та учнів місцевої молоді. Подивитися кіно прийшли близько 30 осіб. Цей захід ми також використали для промоції проєкту. Дуже приємно, що діти цікавляться перебігом подій, а головне пропонують свою допомогу та підтримку. Школярам та підліткам дуже сподобалася ідея створення мурала (велике настінне зображення) в будинку побуту і вони вже висловили перші пропозиції та запропонували свою допомогу.

Отож, поступово, маленькими, проте реальними кроками ми йдемо до реалізації проєкту і як ніколи сьогодні для нас усіх є актуальними слова великого українця Андрея Шептицького: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну».

Ігор БУКАЛО,
координатор проєкту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *