Додому > Новини > На Золочівщині відкрили новий завод

На Золочівщині відкрили новий завод

Сучасний завод для виробництва вітамінних добавок для сільськогосподарських тварин відкрили 17 вересня у селі Хильчиці Золочівського району. Новий завод в Україні входить до групи компаній «Коудайс» (Нідерланди) – світового виробника кормів, преміксів та концентратів для свійських тварин і птиці, загальною кількість понад 90 заводів у 60 країнах світу. У нове підприємство інвестували 7,8 млн євро. Будівництво заводу розпочали у 2020 році. Його потужність – 1500 тисяч тонн у місяць.

Цей завод – родинна справа батька і сина Івана та Федора Шопських, а також родини підприємця з Нідердандів Хендріка Ентоні Де Хойс.

Новий завод «Коудайс Україна» – це 8 поверхів новітнього спеціалізованого обладнання від провідних компаній світу, автоматизовані системи керування, автоматична лінія пакування та навіть роботизована техніка.

В урочистостях з нагоди відкриття заводу взяли участь міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, голова Львівської обл­держадміністрації Максим Козицький, депутат Верховної ради України Ростислав Тістик, посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол, голови Золочівської райдержадміністрації і районної ради Василь Маркевич та Орест Кавецький.

«Відкриття інноваційного заводу – це наступний крок у розвитку Львівщини. Всім відомо, що зараз Україна потребує реформ, іноземного капіталу для свого процвітання. Я радий, що сьогодні ми маємо приклад, коли два капітали (український та нідерландський) об’єднавшись, створюють такий чудовий об’єкт. Програма регіонального розвитку надалі в пріоритеті дій Президента та Уряду. Для нас, безумовно, важливо, аби будувалися нові виробництва, що позитивно вплинуть на економіку та забезпечать нові робочі місця», – запевнив міністр Олексій Чернишов.

У Хильчицях компанія «Коудайс» вже має завод з переробки сої і соняшника та виробництва кормів для птахівництва і свинарства. На двох виробництвах сукупно працюватимуть 210 людей, середня зарплата становитиме біля 26 тис. гривень.

«Передові технології виробництва дозволять продукції бути конкурентоспроможною на вітчизняному ринку і допоможуть завоювати позиції на світовому. Переконаний, що це далеко не останній успішний проєкт на Львівщині», – сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Коудайс» планує постачати премікси із заводу у Хильчицях на внутрішній ринок, проте у подальшому, можливо, частину сумішей продаватимуть за кордон.

«Напередодні в області запрацював перший в Західній Україні інноваційний селекційно-насіннєвий центр, а вже сьогодні ми відкриваємо сучасний завод з виготовлення кормів. Тим самим, ми показуємо чіткі результати, аби регіон став ще більш привабливим для інвестування. Щоб економіка в державі розвивалася, влада повинна для цього створювати умови. Ми розбудовуємо дороги, покращуємо інфраструктуру, відкриваємо нові школи та спортивні майданчики. Ми робимо все можливе, щоб регіон став привабливим для інвесторів», – наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Після урочистої церемонії відкриття заводу усі мали можливість оглянути виробничі потужності. Побачене – вражає. Родина Шопських планує і далі розвивати виробництво. Як зазначає Федір Шопський, передові технології, автоматизовані системи керування, роботизована техніка – усе це дасть змогу продукції бути конкурентоспроможною на вітчизняному та світовому ринках.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *